Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
02 maj 2011 - 15:56:10
Błagam, Arturo, pomóż bo już nie wiem co mam zrobić sad smiley W środę matura, a ja się rozchorowałam. Od 2 dni jakoś dziwnie się czułam, a dziś rano obudziłam się z gorączką 39,8... którą na dodatek dość ciężko było zbić, a jak się udawało to na krótko. Gripexy i inne takie jakoś słabo działają.
Jak mogę się, że tak powiem, doprowadzić do porządku do środy? Jest coś, co może szybko postawić na nogi w takiej sytuacji?
Na lekarza nie mam co liczyć, gdyż jak wiadomo jest długi weekend sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 maj 2011 - 17:02:47
a poza gorączką i złym samopoczuciem jakie masz jeszcze objawy?
kaszel? katar? jakieś bóle brzucha? biegunka? problemy z oddawaniem moczu? bóle głowy? bóle zatok? bóle mięśni i stawów?
jeżeli to jest infekcja wirusowa to pewnie jedynie leczenie objawowe, czyli jakaś aspirynka na gorączkę i złe samopoczucie, jeżeli dodatkowo katar to np Sudafed i krople na katar, jeżeli gardło no to coś na nie, ewentualnie coś na kaszel Odpowiedz Cytuj
02 maj 2011 - 20:49:53
poza gorączką mam kaszel i ból gardła... i ogólnie... wszystko mnie boli (i to dosłownie wszystko).

A czy jest coś skuteczniejszego na gorączkę niż takie zwykłe apapy, gripexy itp? Bo w sumie w ciągu całego dnia wzięłam z 5g paracetamolu a nawet nie udało mi się zbić temperatury poniżej 38 st. Odpowiedz Cytuj
poza gorączką mam kaszel i ból gardła... i ogólnie... wszystko mnie boli (i to dosłownie wszystko).

A czy jest coś skuteczniejszego na gorączkę niż takie zwykłe apapy, gripexy itp? Bo w sumie w ciągu całego dnia wzięłam z 5g paracetamolu a nawet nie udało mi się zbić temperatury poniżej 38 st. Odpowiedz Cytuj

02 maj 2011 - 20:50:36
(sorry, za 3 takie same wiadomości, nie wiem jak to się stało) Odpowiedz Cytuj
02 maj 2011 - 22:26:11
pyralgina na gorączkę jest chyba najlepsza. Zawsze jej używam i jest ok. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 maj 2011 - 01:16:24
sporo tego paracetamolu w siebie władowałaś, może w takim razie spróbuj czegoś innego, może właśnie pylarginy albo aspiryny, nic innego na ogólne objawy grypy nie ma
co do gardła czy kaszlu to też są na to odpowiednie preparaty, najlepiej zapytać o konkretne w aptece, bo one co chwilę się zmieniają, farmaceuta już coś doradzi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.