Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
01 maj 2011 - 15:53:41
witamsmiling smiley
mam 17 lat i od około 1,5 roku bolą mnie plecy w odcinku lędźwiowym... Byłem już u paru lekarzy i jeden powiedział ze nie moge wogóle uprawaiać sportów i tyle. Ale to sie tak nieda jeżeli ktoś grał np. w piłkę od małego to nie da się od tak niegrać. Drugi powiedział mi ze mam skrzywienie i ze powinno to samo minąć ale jak może skrzywienie samo minąć?? raczej chyba nie.
napisze opis swojego zdjecia poniżej i proszę o jakieś porady co moge dalej z tym zrobić:
Nieznaczne,prawoboczne skrzywienie lędźwiowego odc. kręgosłupa z rotacją trzonów kręgowych wzdłuż osi długiej. Spłycenie lordozy lędźwiowej.
tak mam napisane w opisie zdjecia i to ból mam z lewej strony pleców zaraz nad pośladkiem chociaż niekiedy pośladek z lewej strony też mnie boli. Najczęściej mam mrowienia na całym odcinku lewej nogi... troche to dziwne bo z prawej nic a z lewej cały czas ;/ to jest tak ze jak nic nie robie to jest ok ale moji rodzice mają sklep sporzywczy i wiadomo ze im sie pomaga np dźwigać skrzynki albo cos to normalne. Zastanawiałem sie iść do kręgarza aby nastawił mi kręgi albo pomógł chociaż w czymś już sam nie wiem co zrobić proszę o wasze radysmiling smiley Odpowiedz Cytuj
01 maj 2011 - 19:57:39
pomoże ktoś?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 maj 2011 - 00:18:12
całkowite unikanie sportu wydaje mi się tutaj absurdem, właśnie powinieneś się ruszać żeby wzmacniać mięśnie tułowia, które następnie będą odciążały i chroniły twój kręgosłup
natomiast co do dźwigania, to absolutnie powinieneś tego unikać bo ci zaszkodzi, podobnie z siłownią i dźwiganiem ciężarów
ze względu na te objawy jak bóle i drętwienia proponowałbym jeszcze pokazać się neurologowi, może trzeba wykonać dokładniejsze zdjęcie kręgosłupa Odpowiedz Cytuj
02 maj 2011 - 09:08:46
ale to chyba musze isc do rodzinnego po skierowanie czy nie?? czy prosto do neurologa ?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 maj 2011 - 13:27:13
no właśnie najlepiej udać się do rodzinnego lekarza, pokazać mu wyniki badań i jeżeli podstawowe leczenie nie jest wystarczające to lekarz rodzinny powinien skierować Cię właśnie do neurologa, możesz też delikatnie zasugerować że może przydałaby się właśnie taka specjalistyczna wizyta
można też udać się prywatnie do neurologa no ale wiadomo, to już się wiąże z dodatkowymi kosztami...;/ Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.