Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 lip 2013 - 22:35:50
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy na coś choruję - komentarz
od okresu dojrzewania mam problem z trądzikiem (czasem ropne pryszcze), nic poza tym
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
tabletki hormonalne Sylvie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Robiłam kilka dni temu badania krwi - zleciła mi je moja doktor rodzinna, ponieważ niedawno przechodziłam zapalenie zatok i doktor chciała sprawdzić, czy z krwią wszystko ok. W morfologii wszystko jest w porządku, erytrocyty, leukocyty - wszystko w normie. Jednak OB przy normie do 15 wynosi u mnie 20, a CRP przy normie do 0,5 u mnie jest 1,19 (rok temu miałam identyczny wynik CRP). Czym może to być spowodowane i czy może to być groźne? Dodam, że nic mi poważnego nie dolega, raz na jakiś czas ból głowy czy brzucha.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
Morfologia, cukier we krwi - w normie
rok temu marker nowotworowy CEA - w normie, próby wątrobowe (z racji na brane hormony) - w normie, usg brzucha - w normie, rtg kręgosłupa lędźwiowego - w normie, usg ginekologiczne co rok - w normie, niewielka nadżerka
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
06 lip 2013 - 09:20:51
Witam, tak nieznaczenie podwyższone crp i ob mogą być efektem stosowania tabletek antykoncepcyjnych , tak więc jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących dolegliwości to nie ma powodu do obaw. Odpowiedz Cytuj
31 lip 2013 - 15:36:11
Mogę prosić o odpowiedź? To dla mnie bardzo ważne, martwię się o swoje zdrowie gdyż w ostatnim czasie straciłam kilku bliskich z powodu niewłaściwie postawionej diagnozy bądź zaniedbania jeśli chodzi o wyniki badań... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
01 sie 2013 - 09:55:08
Już Pani pisałam, że jest to zapewne związane ze stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych - wtedy OB i CRP mogą być podwyższone. Tak więc jeśli nie ma Pani poważnych dolegliwości to nie ma powodu do obaw. A co na to Pani lekarz rodzinny?? Odpowiedz Cytuj
01 sie 2013 - 11:11:15
Przepraszam, nie wyświetliła mi się Pani odpowiedź. Lekarz rodzinny wysyła mnie na ponowne badania krwi plus dodatkowo mocz, zobaczymy co z tego wyjdzie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
02 sie 2013 - 09:12:00
Oj ale proszę zasugerować mu, że to przez tabletki bo naprawdę mają one taki efekt. Nadal czuje się Pani dobrze, nic Pani nie dolega?? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.