Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 cze 2013 - 20:38:50
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
niewydolność nerek, nadciśnienie, niedokrwistość, niedoczynność tarczycy.
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
renagel 3x2 tabletki w trakcie posiłku , mimpara 1 tabletka co dwa dni , leki na nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, żelazo , cholesterol,setaloft .
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Wieczorne skurcze brzucha , kłucie , gazy . Po jakimś czasie oddawania gazów skurcz przechodzi i czuję się już lepiej. Nie wiem jakie mogą być tego przyczyny. Podejrzewam leki , które przyjmuję po to by obniżyć poziom fosforanów (mimpara,renagel) lub po prostu nerwy,stres. Już wcześniej miałem takie problemy, ale odkąd zacząłem przyjmować antydepresanty (setaloft) to gazy i wzdęcia (gazy o bardzo nieprzyjemnym mocno siarkowym zapachu) ustały i dopiero niedawno wróciły po półrocznej przerwie.
Od jak dawna się pojawiają:
półtora miesiąca , niecodziennie , przeważnie wieczorem.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
2/3 razy w tygodniu wieczorem .
Jakie mają nasilenie?
skurcze przez które nie bardzo mogę chodzić i leżeć na bokach .
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
oddawanie gazów przynosi ulgę i po pewnym czasie (30 minut do godziny przechodzi)
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
co miesiąc mam badania krwi w stacji dializ, ostatnio miałem badania na obecność krwi w kale , ale wszystko wyszło ok.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
krwi w kale nie było.
Jakie było dotychczas leczenie?
poprzednim razem prawdopodobnie przyczyną był stres ponieważ jak zacząłem brać setaloft to wszystko się uspokoiło . Miałem także zaparcia , ale też przeszły po tym leku.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
setaloft
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
ponad pół roku , była poprawa.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 cze 2013 - 21:25:45
Witam, a czy w ciągu tego pół roku dawka antydepresantu była zmniejszana czy cały czas jest taka sama?? czy próbował mówiłeś o tych dolegliwościach swojemu lekarzowi prowadzącemu?? czy ostatnio zmieniła się jakoś Twoja dieta, masz wiecej stresu?? Odpowiedz Cytuj
28 cze 2013 - 13:31:27
Dawka nie została zmniejszona, a nawet doszedł jeden lek o nazwie spamilan. Ogólnie to bardzo boję się , że zachoruję na jakiś nowotwór (mój dziadek zmarł na raka odbytu). Często o tym myślę , mam nawet dziwne kłucie w odbycie , ale gdy wezmę te leki to trochę sie uspokajam i przechodzi. Lekarzowi wspominałem , że mam te wzdęcia prawdopodobnie po tym leku , bo gazy mają zapach bardzo podobny do tego renagelu , ale powiedział , że muszę go brać i nawet zwiększył dawkę. Zastanawiam się czy nie powiedzieć o tym mojemu psychiatrze, bo może ten setaloft jest już dla mnie za słaby.

Nie wiem czy wcześniej wspominałem , ale jestem również dializowany i dwa razy już miałem zapalenie otrzewnej. Które były leczone antybiotykami , których nazwy niestety nie znam nawet ponieważ w szpitalu podawała mi je pielęgniarka i nie widziałem opakowania. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
28 cze 2013 - 21:48:29
Nie ma powodu aby obawiać się przy takich dolegliwościach raka odbytu, jesteś jeszcze dość młody i to się rzadko zdarza, a poza tym są inne dolegliwości. Myślę, że Twoej dolegliwości mają bardziej podłoże nerwowe, a strach przed chorobą dodatkowo je nasila. Leki zapisane przez nefrologa musisz zażywać, bo są one konieczne, a jeśli chodzi o problemy z brzuchem to rzeczywiście skonsultuj się ze swoim psychiatrą, bo może jakaś modyfikacja leczenia - dawki albo leku - zmniejszy te dolegliwości. Odpowiedz Cytuj
03 lip 2013 - 15:28:48
Witam ,

Piszę ponownie tutaj ponieważ nie chce zaśmiecać forum. Dzisiaj zadzwoniłem do Pani Doktor , która mnie prowadzi zapytać o postępy w kwalifikacji do przeszczepu i okazało się, że jedna próbka kału na trzy była dodatnia. Chciałem zapytać czy jest możliwe , że to coś poważniejszego ? . Nie chciałbym mieć robionych jakiś kolonoskopii , gastroskopii (miałem robioną w marcu i nie było żadnego krwawienia) i innych tego typu badań , które z pewnością przedłużyły by czas oczekiwania na kwalifikację. Zastanawiam się też nad tym czy nie mam czasem hemoroidów i czy to nie jest przyczyna. Raz na jakiś czas mam świąt odbytu na który nic nie pomaga (kąpiel , przemywanie zimną wodą) . Kiedyś w okolicach odbytu miałem niewielkiego twardego guzka , który po jakimś czasie zniknął.

Dodam też , że biorę codziennie wieczorem żelazo i zastanawiam się czy czas na który je odstawiłem nie był za krótki i czy to w ogóle ma jakieś znaczenie ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
04 lip 2013 - 14:48:25
A ile dni przed badaniem odstawił Pan żelazo?? czy mówił Pan swojemu lekarzowi o tych dolegliwościach ze strony odbytu - bo być może rzeczywiście ma Pan hemoroidy i to jest przyczyną dodatniego wyniku. Lekarz powinien zbadać odbyt. Co na ten wynik powiedział lekarz prowadzący?? Odpowiedz Cytuj
04 lip 2013 - 16:05:25
Te badania robiłem już jakiś czas temu i dokładnie nie pamiętam, ale wydaje mi się , że było to coś ok 5 dni. O ile dobrze pamiętam to stolce były wtedy jeszcze miejscami czarne. Jak rozmawiałem z Panią Doktor to ona sama była zdziwiona , że jednego dnia nie było tej krwi, a drugiego tak i że nie wie jak to możliwe.

Czytałem też , że podobno 3 dni przed badaniem nie powinno się jeść mięsa o czym oczywiście nikt wcześniej mi nie powiedział , a mięso na pewno jadłem wcześniej i w dni kiedy pobierałem te próbki. Nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie, ale bardzo często gdy jem przygryzam np wargę lub poliki od wewnętrznej strony i często krwawią mi te miejsca, a nie zawsze tą krew wypluwam.

Co do tego kłucia to zauważyłem dzisiaj, że pojawia się najczęściej gdy leżę na plecach. W domu dializuję się na cyklerze (automatyczne dializy w nocy) i najbardziej bolało mnie kiedy brzuch był pusty ( wypływ płynu) a przestawało kiedy brzuch napełniał się płynem (2 l ) . Dlatego wydaję mi się , że przyczyną tego może być cewnik , który podrażnia i przez to trochę boli. Dodam , że przez dzień mam tylko 0,5 l płynu w brzuchu. Odpowiedz Cytuj
04 lip 2013 - 16:16:57
Zapomniałem jeszcze dopisać, że stolce wyglądają normalnie . Nie są cienkie i długie, a normalnej grubości. Nie mam też problemów z oddawaniem stolca wcześniej nawet załatwiałem się 2 razy dziennie , teraz raz. Jedyne do czego można się przyczepić to ten czarny kolor, ale z tego co słyszałem to żelazo tak barwi i jeden koniec często jest tak jakby ostry, ale to chyba też jest normalne ( innych stolców nie oglądam więc porównania nie mam tongue sticking out smiley) i zawsze tak miałem smiling smiley

Nie wiem czy to nie jest od tego stresu , bo ostatnio mam go całkiem dużo od zapaleń otrzewnej po śmierć dziadka i jego wcześniejszy długi pobyt w szpitalu w ciężkim stanie , czekanie na kwalifikację do przeszczepu no i oczywiście swoją chorobę . Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
05 lip 2013 - 10:42:43
Jeśli chodzi o brzuch to myślę, że to może być chwilowe podrażnienie, skurcze jelit, jeśli te bóle nie nasilają się to raczej nie ma powodu do niepokoju. Natomiast co do tego badania kału to uważam, że można by je było powtórzyć jeszcze raz 3 krotnie i jeśli te wyniki wyjdą prawidłowe to tamten można traktować jako zanieczyszczenie. Odpowiedz Cytuj
20 lip 2013 - 13:49:00
Witam ponownie smiling smiley

Zrobiłem dwa badania na krew utajoną w odstępie 3 dni i obydwa wyniki wyszły ujemne. Brzuch przestał mnie boleć, nie mam żadnych zaparć itp. Niestety dzisiaj po oddaniu stolca zauważyłem na nim tak jakby pasek świeżej jasno czerwonej krwi i było jej też troszkę na papierze, ale ledwo zauważalna. Dodam, że jeden dzień nie oddawałem stolca (chciało mi się rano do toalety, ale chwilę przetrzymałem ze względu na to, że robiłem coś ważnego, a później już mi się odechciało) i przed samym załatwieniem się poczułem silny ból, który po krótkiej chwili (dosłownie kilka sekund) przeszedł i poszedłem do wc. Przy oddawaniu stolce nie odczuwałem żadnego bólu. Stolec był normalnego koloru . Jeśli chodzi o kształt to był mieszany (według wikipedi smiling smiley ) - trochę pojedynczych grudek( jak ziarna kawy) a większa część wydłużona,gładka i grubsza z jednej strony tak jakby ostrzej zakończona. Na razie pani doktor , która mnie prowadzi jest na urlopie dlatego postanowiłem ponownie zapytać na forum. Czy to może być jakieś otarcie ?

W badaniu na krew utajoną tylko w jednym wyszło, że była ta krew, a w pozostałych 3 wszystko było w porządku. Wydaje mi się, że nawet w dwóch dodatkowych był wynik ujemny, bo pierwszy raz oddałem 3 próbki na jedno skierowanie (tak kazał mi lekarz z oddziału, a podobno na każdą próbkę musi być oddzielne skierowanie) i był jeden wynik ujemny więc możliwe, że uwzględnili 3 próbki i napisali jeden wynik - ujemny.

Nie wiem czy w tym przypadku to jest ważne, ale choruję od kilku lat na niedokrwistość, ale wyniki ostatnio są bardzo dobre , aż za dobre. Dlatego Lekarz kazał mi odstawić żelazo a zastrzyk na niedokrwistość mam tylko raz w miesiącu. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 lip 2013 - 12:41:02
Z tego co Pan pisze najbardziej prawdopodobne jest pęknięcie błony sluzowej odbytu przy oddawaniu stolca, albo po prostu hemoroid i stąd niewielka smużka krwi na stolcu i na papierze. Póki co nie ma się czym przejmować, a przy okazji następnej wizyty wspomnieć o tym lekarzowi prowadzącemu. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.