Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 kwi 2011 - 22:06:17
Witam,
Dzis miałam bardzo silny ból głowy. Wzięłam tabletke przeciw bólowa (Nurofen UltraForte), ale nie pomogła mi. Później mialam trening na siłowni i podczas ćwiczeń ból sie nasilał, a gdzy wstawałam miałam zawroty głowy. Kiedy wróciłam do domu, głowa przestała boleć - jak leżałam, lecz gdy wstałam z łóżka znow poczułam mocny ból i miałam mroczki przed oczami.

Jaka moze byc tego przyczyna? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 kwi 2011 - 00:29:32
a w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
nie masz problemów kardiologicznych? problemów z ciśnieniem krwi?
czy te bóle głowy pojawiały się już wcześniej? czy częściej towarzyszą im mroczki przed oczami? poprzedzają je drętwienia? mrowienia? nudności?
bóle głowy nie są związane ze stresem?
morfologię krwi miałaś ostatnio robioną? Odpowiedz Cytuj
27 kwi 2011 - 10:13:02
Ja miałam podobne objawy przy migrenie, wysiłek fizyczny jeszcze zwiększa ból, bo więcej krwi Ci napływa do głowy. Zawroty głowy i mroczki to też są tego objawy, nie było Ci jeszcze niedobrze? ja często wymiotowałam. Powinnaś zgłosić się do neurologa żeby Ci zalecił badania. Odpowiedz Cytuj
27 kwi 2011 - 10:17:12
Mam 19 lat, nie stosuje żadnych leków, zażywam środki antykoncepcyjne - ale bóle wystepowały juz wczesniej. Nie choruje na nic. Mam bardzo niskie ciśnienie (ale jest to rodzinne - moja mama tez ma takie) ok. 100/65. Bole pojawiały sie juz wczesniej - jak jeszcze byłam w gimnazjum zawsze po intensywnym wf bolala mnie głowa, pozniej jednak bole te ustapiły. Mroczki pojawiały sie przy np gwałtownym wstawaniu, ale nie zawsze. Nie mam żadnych drętwien ani mrowień. Stresu tez raczej nie mam, a krew badałam jakis rok temu - wyniki były ok. Odpowiedz Cytuj
28 kwi 2011 - 09:48:53
Tak jak mówie, czas najwyższy żeby zobaczył Cię neurolog. Skoro nasilało się po wf-ie Twój organizm może tak reagować na wysiłek fizyczny. Oprócz tego niskie ciśnienie nawet jeśli jest dziedziczne należy zbadać i być może dostaneisz też na to jakieś proszki. Nie można zostawiać takich rzeczy samopas.. bo z czasem, robią się gorsze komplikacje.
Tabletki antykoncepcyjne jeśli nie powodują to często też wzmagają bóle głowy, u mnie przynajmniej tak też było i musiałam je zmienić. Może być wiele przyczyn twoich bóli. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 kwi 2011 - 11:23:58
Ani:
myślę że warto byłoby gdyby lekarz Cię posłuchał (serce), zmierzył ciśnienie i ogólnie obejrzał, tak na wszelki wypadek
te bóle mogą być związane ze stresem napięciem emocjonalnym, migrenami zwłaszcza jeśli poprzedzają je jakieś zaburzenia widzenia czy drętwienia (chociaż niekoniecznie), środki antykoncepcyjne także mogą mieć znaczenie, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczęłaś je stosować
co do ciśnienia, to raczej nie leczy się niskiego ciśnienia na takim poziomie, no chyba że faktycznie lekarze uznają że może być to powodem jakichś dolegliwości, ogólnie aktywność fizyczna i picie dużo wody powinno wyrównywać ciśnienie tętnicze krwi Odpowiedz Cytuj
24 lis 2012 - 12:00:40
Witam Ja mam to samo mroczki przed oczami czasem nawet nic nie widze przez kilka minut później silny ból z tyłu głowy wczoraj był tak mocny że myślałem że zwariuje , wymioty , osłabienie itp ... przez 10 H Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 lis 2012 - 16:07:15
Mateokino:
to co opisujesz może być sprawą neurologiczną, głównie myślę tutaj o migrenie i migrenowych bólach głowy, polega to na skurczu naczyn mózgowych, przejściowym niedokrwieniu które może powodować zaburzenia widzenia i nudności, po których pojawiają się bóle głowy związane z odruchowym rozszerzeniem naczyń i wysokim stężeniem mediatorów zapalnych
dobrze byłoby gdyby zbadał Cię przynajmniej lekarz rodzinny, być może będzie chciał Cię jeszcze wysłać do neurologa Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.