Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
27 cze 2013 - 00:37:58
Specjalizacja: Ginekolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Guzek na tarczycy, kamica żółciowa, żylaki kończyn dolnych, nieregularne cykle oraz przedłużające się krwawienia miesiączkowe
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Euthyrox`25
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
nieregularne cykle oraz przedłużające się krwawienia miesiączkowe czasem dosyć obfite. Plamienia i krwawienia śródcykliczne, zdarzają się również po stosunku. Chroniczne zapalenie szyjki macicy, cyt. III CIN I, kanał i jama macicy częściowo polipowate (pobrane wycinki z szyjki oraz kanału i jamy macicy).
Od jak dawna się pojawiają:
nieregularne cykle ok od 2 lat, Cyt. od stycznia 2013
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Cykle trwają ok. 35 do 42 dni trzy lub cztery cykle z rządu po czym zdarza się że potem cykl następny trwa 15 dni. I nie wiem wtedy czy jest to rozchwiana miesiączka czy krwawienie śródcykliczne czy cykl bezowulacyjny,krwawienie kontaktowe czy może coś innego
Jakie mają nasilenie?
miesiączki zazwyczaj intensywne i trwające ok 7 dni przy czym pierwsze trzy dni bardzo intensywne czasem ze skrzepami i rano na prześcieradle jest plama krwi
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
krwawienia/plamienia po stosunku
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
cytologia, kolposkopia, pobieranie wycinków z szyjki,kanału i jamy macicy (łyżeczkowanie), posiew na HPV, prolaktyna, TSH, morfologia
Jakie były wyniki wykonanych badań?
cyt. III CIN I (I.2013), wycinki i wyskrobiny (V.2013) cervicitis Chronica, Endocervix partim polyposa, Endometrium in stadio proliferationis partim polyposum, HPV (III.2013) ujemny, prolaktyna (V.2013) 12ng/ml, TSH 1,3 uIU/ml, morfologia (V.2013)wynik poniżej normy MCHC 30.6 g/dL (norma 32-36), MPV 7 fL, HGB 12,7 g/dL
Jakie było dotychczas leczenie?
Przed zabiegiem pobrania wycinków przez ok 1 m-c na wyrównanie biocenozy Feminella Vagi C oraz Trivagin w kapsułkach doustnych, a po zabiegu Trivagin żel do pochwowo i na zewnątrz. Nie miałam żadnego podjętego leczenia antybiotykami czy innymi środkami
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Feminella vagi C, Trivagin, trivagin żel
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
nie wiem czy jest jakiś poprawa. Razem z mężem chcieliśmy się starać o dziecko czy przy takich wynikach i mojej sytuacji jest to możliwe? czy jest jaka szansa na zajście w ciążę? jak wygląda leczenie?
Inne uwagi:
w 2008 III cyt. ASCUS, CIN I HPV dodatni (typ 67), kolposkopia -mozaika, wycinki z szyjki, a po pół roku II. Kontrola co 6 mcy. HPV w 2010 ujemne. Tak było do 2013 roku czyli II cyt.
W tym roku zaczęło się to samo co w 2008.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 cze 2013 - 15:10:00
nie bardzo tylko rozumiem czego oczekujesz tutaj po forum, masz zmiany dysplastyczne w obrębie szyjki macicy, ale wiele kobiet ma tego typu zmiany, zostały pobrane wycinki do badań histopatologicznych, więc trzeba poczekać na wyniki, możliwe że ginekolog zaleci usunięcie tych zmian i tyle
co do nieregularnego miesiączkowania czy trudności w zajściu w ciążę to również powinien się tym zająć ginekolog, trzeba zrobić badania hormonalne, poszukać przyczyny
niedoczynność tarczycy jest dobrze wyrównana? jestes pod opieką endokrynologa? on też może wykonać badania pod kątem nieregularnych miesiączek Odpowiedz Cytuj
01 lip 2013 - 16:30:11
Witam, Oto wyniki z badania histopatologicznego:
cervicitis Chronica, Endocervix partim polyposa, Endometrium in stadio proliferationis partim polyposum. I moje pytanie brzmi czy specyfik Trivagin żel jest odpowiedni do leczenia zmian dysplatycznych? Jakie jest leczenie przewlekłego zapalenia szyjki macicy?
Tak jestem pod opieką endokrynologa, nie leczę sie na niedoczynność czy nadczynność tarczycy lecz z powodu guzka na taczycy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 lip 2013 - 20:21:33
a preparat ten zalecił lekarz ginekolog, czy bierzesz go na własną rękę, Trivagin to w zasadzie probiotyk, może wzbogacić florę bakteryjną dróg rodnych i przez to pomóc w eliminacji drobnoustrojów które powodują stan zapalny, jednak nie jest to lek w dosłownym sensie, jeżeli ginekolog uznał że takie działanie na razie wystarczy to w porządku, natomiast jeżeli wzięłaś go na własną rękę to możesz dalej stosować, ale dobrze byłoby porozmawiać jeszcze o tym z ginekologiem, bo wydaje mi się że mogą być potrzebne odpowiednie leki na receptę aby pozbyć się problemu Odpowiedz Cytuj
02 lip 2013 - 10:05:34
Trivagin żel zalecił mi do lekarz ginekolog pierwszą tubkę codziennie a po skończeniu następne opakowanie stosować już co 2 - 3 dzień. Nic poza tym, ale chodzi mi o to czy wewnętrznie można to stosować? bo tak zrozumiałam zalecania mojej pani doktor, a na ulotce pisze tylko do stosowania na zewnętrznych okolicach intymnych, dlatego też pytam gdyż po parokrotnym zastosowaniu przez chwilę czułam szczypanie ale potem przeszło. Czy stosowanie tego żelu na tyle może polepszyć wyniki że gdy za 6m-cy pójdę na kontrolę cytologii mogloby zmienić wynik z III gr. na II?
raz jeszcze dziękuję za cierpliwość dla mnie i udzielenie odpowiedzi
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
02 lip 2013 - 16:06:49
skoro zaleciła Ci tak Twoja pani doktor to pewnie to wystarczy w Twoim przypadku, jest to możliwe, po prostu wzbogacając florę bakteryjną dróg rodnych chroni się przed szkodliwymi drobnoustrojami które mogą być przyczyną takich zmian

skoro lekarka zaleciła stosować żel głębiej to myślę że możesz spróbowac, nie powinno zaszkodzić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.