Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 cze 2013 - 20:13:58
Specjalizacja: Kardiolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam, od jakiegoś czasu mam pewien problem, otóż puchnie mi prawa ręka, dokładniej mówiąc dłoń, dzieje się tak gdy jest mi cieplej i nie trzymam ręki w górze. Dłoń wtedy zaczyna puchnąć jakby krew tam nie docierała i trochę czerwienieje i jak ją zginam to czuję takie jakby mrowienie. Nie wiem co to może być.
Od jak dawna się pojawiają:
od jakiś 2 miesięcy
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
dosyć często, gdy jest cieplej na dworze, na prawej dłoni
Jakie mają nasilenie?
to zależy, nieraz mocniej, a nieraz lżej
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
ulge przynosi umycie rąk w zimnej wodzie
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
morfologia
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wyniki ogółem były dobre, ale w badaniu krwi MON#(0.10) i GRA# (2.90) były na zaniżonym poziomie
Jakie było dotychczas leczenie?
brak leczenia
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
-
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
-
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
26 cze 2013 - 21:58:08
Witam, a czy problem dotyczy tylko tej jednej ręki - drugiej nie?? czy rzeczywiście palce i dłoń są wyraźnie spuchnięte?? czy mówiłaś o tym problemie lekarzowi rodzinnemu - jeśli tak to co on na to? Odpowiedz Cytuj
26 cze 2013 - 22:29:58
Tak, to dotyczy tylko prawej ręki i lekarz rodzinny nie wiedział w zasadzie co mi jest, tylko zlecił morfologie i dostałam skierowanie do kardiologa, dodam jeszcze że często boli mnie też głowa i ogólnie mam złe samopoczucie, ale nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego. Wizyta u kardiologa najwcześniej pod koniec sierpnia albo dopiero w lutym więc nikt nie wie co mi jest narazie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
27 cze 2013 - 12:35:02
Powiem szczerze, że ja także nie wiem z czym mogą być związane te dolegliwości i nie wiem nawet czy kardiolog tutaj cokolwiek wniesie - gdyby obrzęk dotyczył obu dłoni, nóg, czy innych miejsc to można by było podejrzewać, że to jakiś problem kardiologiczny, ale tylko jednak ręka sugeruje raczej jakieś miejscowe przyczyny. Może warto zapytać lekarza rodzinnego o skierowanie na USG żył kończyn górnych, ale mówiąc szczerze również nie wiem czy to coś wniesie i czy może być spowodowany taki obrzęk.... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.