Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 cze 2013 - 11:05:07
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Dwa tygodnie temu gdy wróciłam do domu poczułam, że coś nie tak jest z moją lewą łydką, zauważyłam straszną opuchliznę. Noga nie była zaczerwieniona, nie bolała, nie była nawet cieplejsza od drugiej. Obrzęk był krótkotrwały, po 30 minutach ustąpił. Poszłam do lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie na krew, mocz i do zażywania tabletki aescin. Wyniki wyszły w porządku, wszystko jest w normie. Na jakiś czas był spokój, łydka nie puchła, aż do soboty, kiedy znowu poczułam jak zaczyna puchnąć ponownie bez żadnego bólu. Obrzęk ustąpił również po krótkim czasie. Ponownie udałam się do lekarza, dostałam tym razem pilne skierowane do chirurga, przyjął mnie tego samego dnia, kiedy opuchlizny już nie było i uznał, że to nie sprawa dla niego. Wspomniałam lekarzom również o ugryzieniu kleszcza, co miało miejsce miesiąc temu, jednak każdy lekarz uznał to za nieistotne. Proponowałam sama usg, jednak lekarz tylko zapytał co ja niby chcę tam zobaczyć. Nie wiem co mam robić dalej i gdzie powinnam się zgłosić.
Od jak dawna się pojawiają:
Od dwóch tygodni.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
Bezbolesny obrzęk łydki, czas pojawiania-nieokreślony.
Jakie mają nasilenie?
Intensywne.
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
Nie.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
Badanie krwi i moczu.
Jakie były wyniki wykonanych badań?
- Hematologia:
Morfologia (C55)
WBC 6,0 10^3/ul
RBC 4,26 10^6/ul
HGB 12,1 g/dL
HCT 36,3 %
MCV 85,0 fL
MCH 28,3 pg
MCHC 33,2 g/dL
PLT 227,0 10^3/ul

-Analityka:
Badanie ogólne moczu (A01)
Ciezar własciwy 1,025 g/ml
PH 6,0
Białko ujemne
Glukoza ujemna
Bilirubina ujemna
Ciała ketonowe ujemne
Urobilinogen 0,2 mg/dl
Azotyny ujemne
Leukocyty ujemne
Barwa zółty
Przejrzystosc przejrzysty
Krew ujemna
Osad Bez składników patologicznych

-Biochemia:
Sód w surowicy 139,0 mmol/l
Potas w surowicy 4,7 mmol/l
Białko C-reaktywne (CRP) - ilosciowe 0,52 mg/l
EGFR >=60 ml/min/1,73m^2
Kreatynina w surowicy 0,88 mg/dl
Jakie było dotychczas leczenie?
Tabletki.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Aescin, z powodu obrzęku łydki.
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
Dwa tygodnie temu, trwało przez dwa tygodnie, poprawa nie zauważona.
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
25 cze 2013 - 15:03:02
Witam, myślę, że należy udać się do lekarza rodzinnego ponownie i poprosić o skierowanie na USG kończyn dolnych - może i nic się tam nie zobaczy ale właśnie o to chodzi żeby wykluczyć stany zapalne żył, zakrzepy, inne nieprawidłowości. A czy zdarzały się wcześniej podobne obrzęki w innych miejscach, np. na drugiej nodze?? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 cze 2013 - 15:05:04
tak na prawdę to ciężko w tej chwili coś powiedzieć, jeżeli obrzęk znowu by się pojawił to może wtedy ponownie do lekarza rodzinnego, w chwili obecnej nie nasuwa mi się nic konkretnego co mogłoby wywołać taki krótkotrwały obrzęk bez innych objawów, badania krwi i moczu wyglądają dobrze, nic nie wskazuje na jakieś nieprawidłowości Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.