Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 cze 2013 - 20:08:05
Specjalizacja: Gastrolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Ból brzucha z lewej strony, po którym poczułam że muszę iść jak najszybciej do łazienki. Stolec rzadki, jasny, bez krwi, całkiem obfity. Po wypróżnieniu się, ból się nasilił.
Od jak dawna się pojawiają:
Taki objaw pojawił mi się pierwszy raz od dłuższego czasu. Przy takich sytuacjach ból się nigdy nie utrzymywał po wypróżnieniu się. Ostatnimi czasy miewam również delikatne bóle żołądka, czuję że jest wrażliwy. Kilka dni wstecz również miałam rozwolnienie.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
najczęściej miewam bóle w podbrzuszu, lub nad pępkiem, a raz się zdarzyło, że po prawej stronie brzucha pod żebrami.
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
podbrzusze boli mnie najmniej kiedy stoję/ chodzę, najbardziej kiedy leżę.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
brak
Jakie były wyniki wykonanych badań?
brak
Jakie było dotychczas leczenie?
brak
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
kilka miesięcy temu, brałam przez miesiąc tetralysal, 5 miesięcy temu wzięłam ostatnią pigułkę antykoncepcyjną
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
-
Inne uwagi:
-
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 cze 2013 - 20:48:50
Witam,
No na pewno wskazane byłoby pokazać się u lekarza rodzinnego, po to aby zbadał brzuch i ocenił czy Pani dolegliwości mogą wymagają pogłębienia diagnostyki - choćby USG brzucha, czy też może to tylko chwilowa kolka/niestrawność i nie należy się tym przejmować. Ja proponuję przez kilka dni zażywać no-spę (1 tabl 3 x dz) to powinno przynieść ulgę, dodatkowo zakupić w aptece probiotyk i stosować 1 kapsułkę raz dziennie - to powinno uregulować nieco pracę jelit. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.