Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 cze 2013 - 12:23:39
Specjalizacja: Dermatolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
Atopowe zapalenie skóry, alergie pyłkowe+czekolada.
Czy przyjmuję jakieś leki: tak
Czy przyjmuję jakieś leki - komentarz
Flonidan, czasem zamiast niego aerius lub xyzal, do smarowania w razie potrzeby: advantan maść, hydrokortyzon, flucinar n, novate +odpow. pielęgnacja, krem z retinolem robiony na receptę.
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
drobne krostki na obu dłoniach na powierzchni wewn. i zewnętrznej, swędząco-bolesne (szczególnie przy dotyku i w nocy), część z nich podchodzi płynem w centralnej ich części, a na obrzeżu czerwone. u syna tylko 4 sztuki+4 na stopie, ale wyraźniejsze i większe, pojawienie się ich poprzedzone 2 dniami gorączki do38,9(łatwozbijalna), u mnie brak gorączki, ale więcej wykwitów na dłoniach+2 na stopie. w przedszkolu u 4-letniej córki choroba bostońska.
Od jak dawna się pojawiają:
2 doby
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
na powierzchni wewn. i zewnętrznej dłoni, na spodzie stopy
Jakie mają nasilenie?
u mnie jest ich sporo, ale drobnych, u syna kilka większych
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
ulgę przynosi smarowanie kremem z acyclovirum
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
zmiany oglądnął 2-krotnie pediatra
Jakie były wyniki wykonanych badań?
podejrzewa albo wirus coxsacie albo raczej herpex, bo zmiany są też na wierzchu dłoni i bolą, ale ostatecznie nic pewnego, zaleciła smarowanie dalej acyclovirum, skoro lekko pomaga.
Jakie było dotychczas leczenie?
-
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
jedynie acyclovirum, wit.C
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
od wczoraj czyli drugi dzień smaruję
Inne uwagi:
-
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
21 cze 2013 - 15:15:52
Witam, z Pani opisu wynika, że to raczej choroba bostońska, choć nie mogę stwierdzić tego z całkowitą pewnością bo nie widzę tych zmian. Trzeba czekać i obserwować te zmiany, można smarować acyklowirem, a jeśli po kilku dniach nie będzie poprawy to skontrolować się u lekarza rodzinnego, a jeśli nie będzie on wiedział jaka jest przyczyna to należy udać się do dermatologa. Odpowiedz Cytuj
21 cze 2013 - 15:36:47
u syna rączki i stópki bez nowych zmian, ale pojawiła się pierwsza krostka poniżej nosa. wychodzi na to, że to rzeczywiście bostonka, ale nie mogę znaleźć w internecie informacji, jak długo (od pierwszych krostek do ich zaniku całkowitego) trwa choroba. Piszą, że 7 dni, ale trudno mi w to uwierzyć, przy tak niewielu zmianach u syna i siebie. Fotografie z internetu to powierzchnie usiane zmianami a u nas jest o wiele mniej - czy to znaczy, że dopiero nas \"wysypie\" i od tego momentu mam liczyć 7 dni?
Czeka nas już niedługo ślub i wesele mojej siostry i boimy się zarazić kogokolwiek z rodziny (a szczególnie pannę młodą).Jak długo powinna trwać nasza izolacja? Jak ochronić resztę rodziny przed zarażeniem??? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę, jak mam postępować.(oczywiście na kontrolę pójdziemy do rejonu a jeśli będzie trzeba to do dermatologa) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
22 cze 2013 - 10:32:32
Nie zawsze choroba przebiega tak samo dynamicznie u wszystkich i zarówno Pani jak i dziecko nie musicie być tak bardzo zsypani jak Pani widziała. Rzeczywiście zwykle wysypka i inne objawy ustępują po 7 dniach, więc dla pewności można unikać kontaktu z innymi przez jakieś 10 dni i pokazać się na koniec kontrolnie u lekarza. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.