Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 cze 2013 - 22:36:12
Specjalizacja: Kardiolog
Czy na coś choruję: tak
Czy na coś choruję - komentarz
arytmia
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Witam,jestem po ablacji/modyfikacji wolnej drogi przeds-komorowej.Na stół trafiłam gdyż kolejno wykonywane badanie holter 24 12 odpr nie wykazywało najmniejszych nieprawidłowości zero dodatkowych i rytm miarowy zatokowy bez tachycardii pomimo tego uskarżałam się na szybki rytm serca i kołatanie tylko przed zaśnięciem ale niestety nigdy nie te objawy się nie pokazały w trakcie holtera miałam zakładanego kilkakrotnie.W trakcie EPS nie wywołano żadnej arytmii lecz lekarz stwierdził iż , najprawdopodobniej mam AVNRT i ablowali.Od czasu ablacji mam problemy często sobie siedzę i nagle serce zaczyna szybko bić o różnych godzinach i bez przyczyny.holter robiony 3 miesiące temu wykazał 600 dodatkowych nadkomorowych 3 komorowe i 12 pauz najdłuższa była w nocy trwała 6s. obudziłam się i poderwałam z łożka byłam jakaś wystraszona lecz serce po wybudzeniu biło miarowo.Nie mam zawrotów głowy czy omdleń.Teraz robiłam kolejnego holtera lekarz mówi że jest dobrze a mnie zastanawia co oznacza np.:QT
Maks QT:447ms
Maks:QTc: 456 ms
Maks QT/QTc HR 62/min
VE 123 ???????????CZY TO SĄ KOMOROWE ZABURZENIA????????

aRYTMIE NADKOMOROWE
Łacznie SVE: 105
VE na 1000/VE na godź 1/5
liczba pobudzeni z aberracją 16/
ARYTMIE KOMOROWE
VE razaem 4
VE na 1000/VE na godź
reszta n/a
ANALIZA ST
razem min ST 11
razem min ST 21
razem min ST 0
OBNIŻENIA,UNIESIENIA 0
najdłuższy epizod ST 3 minuty HR epizodzie 128
Maksymalna zmiana ST wynosiła +0,5

Rytm zatokowy miarowy średnia 83.Minimalna 53.Maksymalna 150 (siedziałam sobie i czytałam książkę ).Tendencje do przyspieszonego rytmu zatokowego. Nieliczna ekstrasystolia nadkomorowa i komorowa bez istotnych zmian ST i bez istotnych pauz oraz zaburzeń przewodzenia a-v. Nie biorę żadnych leków prócz witamin magnez potas.Echo serca wszystko ok. Prosze mi powiedzieć co może mnie jeszcze spotkać i czy serce może się uszkadzać nadal samo przez tą niepotrzebną ablację i czy będzie gorzej ??? Okazało się ,że moje ekskapady przed ablacja to była nerwica przezywałam śmierć bliskiej osoby lecz lekarz o tym nie wiedział,że mam taki problem.Proszę o interpretację i spojrzenie świeżym okiem .Dziękuję.

Od jak dawna się pojawiają:
1 rok
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
prawie codziennie
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Jakie były wyniki wykonanych badań?
ECHO SERCA BEZ ODCHYLEŃ MORFOLOGIA W NORMIE,ELEKTROLITY W NORMIE TSH 3,82.
Jakie było dotychczas leczenie?
ablacja/modyfikacja RF.
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
nierozpoznane zaburzenia rytmu rytmonorm biosotal concor tylko nasilały kołatania serca
Kiedy to było? Jak długo trwało leczenie i czy była jakaś poprawa po leczeniu?
1 rok temu.Jest gorzej.
Inne uwagi:
ECHO SERCA W NORMIE.
Odpowiedz Cytuj
14 cze 2013 - 22:39:18
pROSZĘ O ODPOWIEDŹ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
magdalenap
15 cze 2013 - 10:44:03
Witam,
QT to tylko pewne parametry mierzone w EKG, nie jest to żadna patologia, natomiast z opisu tego holtera wynika, że wszystko jest z Pani sercem w porządku, żadnych odchyleń, które miałyby tu znaczenie. Myślę, że w takim wypadku ciężko tu mówić, że ablacja zaszkodziła, bo zapis holter tego nie wykazał. Może w takim razie Pani dolegliwości to w dalszym ciągu zaburzenia nerwicowe?? bo one zwykle tak szybko nie ustępują i lubią nawracać... Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.