Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 cze 2013 - 10:45:34
Specjalizacja: Internista
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Jakie to są dolegliwości:
Mam 23 lata i mam pewien problem co jakiś czas łapie mnie dziwny ból w okolicy prawego boku. Jest to ból o charakterze kłującym. Pojawia się bez znanej mi przyczyny. Umiejscowiony jest w okolicy kości biodrowej może trochę wyżej zazwyczaj jest mi wtedy niedobrze i czuję dziwny wstręt do jedzenia. Ulgę przynosi mi leżenie na prawej stronie z podgiętymi nogami, w momencie gdy uciskam to miejsce boli mnie mniej kiedy puszczam ból powraca. Zdarza mi się to co jakiś czas i trwa kilka godzin czasem około 2 dni. Staram się wtedy ograniczyć jedzenie i nadmierny wysiłek fizyczny, leki rozkurczowe trochę zmniejszają ból .
Ból pojawia się jak jestem w ruchu ale także podczas spoczynku, podczas chodzenia odczuwam wtedy dziwny ból nogi. Nie choruje na nic, nie piję alkoholu, prowadzę zdrowy tryb życia, zdrowo się odżywiam nie mam problemów z oddawaniem moczu i stolca. Ból nie pojawia się w równych odległościach czasu początkowo myślałam, że ma to związek z bólami menstruacyjnymi ale teraz to wykluczam bo zauważyłam, że nie występuje ani przed ani po ani w trakcie miesiączki tylko w różnym czasie czasem co kilka tygodni, lub raz na kilka miesięcy.
Czuję kłujący ból, który prędzej czy później ustępuje, nie byłam z tym u lekarza bo raczej unikam wizyt. Czy mogą to być problemy z wyrostkiem robaczkowym? Trochę o tym czytałam ale tam raczej ból pojawia się i nie ustępuje.
Proszę o pomoc bo nie wiem co to może być i jak sobie z tym radzić?

Odpowiedz Cytuj
14 cze 2013 - 13:47:52
Idz sobie zrob najpierw USG jamy brzusznej.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-14 13:48 przez bogusia82. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 cze 2013 - 14:57:56
nie powiem Ci na pewno że to nie jest wyrostek robaczkowy, ale bóle od niego raczej są trochę inne, generalnie przyczyna może tkwić w przewodzie pokarmowym (może jakieś skurczowe bóle), drogach moczowych (zapalenie, kamica), sprawach ginekologicznych, nerwobólach.
przede wszystkim trzeba Cię zbadać, zrobić badanie morfologii krwi, OB, CRP, AspAT, AlAT, badanie moczu, być może później również USG jamy brzusznej jeżeli będą jakieś wątoliwości - najlepiej więc udać się do lekarza rodzinnego
z oddawaniem moczu nie masz żadnych problemów? mocz wygląda normalnie?
nie masz tak że jak pojawiają się te kłucia to częściej oddajesz stolec, stolec jest luźniejszy, a po wypróżnieniu bóle mijają?
nie schudłaś ostatnio bez powodu? Odpowiedz Cytuj
14 cze 2013 - 15:37:41
Nie mam problemów z oddawaniem moczu i jego wygląd jest normalny, podczas gdy czuję to kłucie nie oddaję częściej stolca. Waga utrzymuje się u mnie prawie cały czas na tym samym poziomie. Jakiś czas temu byłam u ginekologa na takiej rutynowej wizycie i nie stwierdził nieprawidłowości. Badania krwi też mam w normie, co jakiś czas je wykonuję bo kiedyś miałam problem z niedokrwistością ale teraz wszystko jest w porządku. Ostatnio ten ból pojawia się częściej niż kiedyś, wiec rzeczywiście chyba wizyta u lekarza mnie nie ominie ;( Obawiam się tylko, że jeśli pójdę do lekarza w momencie kiedy wszystko jest ok. to nie potraktuje mnie poważnie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 cze 2013 - 16:11:48
a czy u ginekologa byłaś już w trakcie kiedy odczuwałaś te bóle czy wcześniej? ginekolog wiedział o nich?
wizyta u lekarza rodzinnego byłaby najlepszym rozwiązaniem, po prostu trzeba Cię zbadać, być może jeszcze jakieś dodatkowe badania należałoby wykonać, generalnie jeżeli nic w tych badaniach nie wyjdzie, to być może są to jedynie czynnościowe bóle brzucha, związane ze skurczami jelit i wtedy zazwyczaj z takimi rzeczami się nic nie robi, ewentualnie jeszcze jakieś nerwobóle
te bóle są bardziej w ścianie brzucha (skóra, mięśnie) czy może wewnątrz (narządy), jak to odczuwasz? Odpowiedz Cytuj
14 cze 2013 - 19:35:35
Ten ból pierwszy raz pojawił się kilka miesięcy temu. Tak, podczas wizyty opowiedziałam lekarzowi o moim problemie. Wtedy podczas wizyty czułam się dobrze. I po badaniu lekarz wykluczył przyczyny ginekologiczne. Czuję wtedy, że boli mnie coś tak bardziej wewnątrz ale nie promieniuje aż do pleców. Trudno mi jest wtedy chodzić bo ból się nasila. Ulgę wtedy przynosi mi gdy leże zwinięta w tzw. kulkę z podkurczonymi nogami. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 cze 2013 - 21:20:50
skoro ginekolog Cię badał i wiedział o Twoim problemie z bólem brzucha a mimo to niczego nie stwierdził, to myślę że puki co można uznać że sprawy ginekologiczne są ok, tak więc pozostaje lekarz rodzinny, trzeba zbadać ten brzuch, są pewne objawy po których można mniej więcej się zorientować co może być przyczyną, na pewno trzeba sprawdzić drogi moczowe pod kątem kamicy (badanie moczu, USG, objaw Goldflama), na pewno trzeba wykonać inne badania krwi, dopiero po tym można mniej więcej coś powiedzieć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.