Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
09 kwi 2009 - 16:27:32
proszę o pomoc i wyjaśnienie:
Moja babcia została zoperowana, miała duży ropień na jelicie, na skutek którego nastąpiła jego perforacja, a potem zapalenie otrzewnej. Do szpitala trafiła w poniedziałek, opercja nastąpiła dopiero we wtorek wieczorem - przez ten czas podawano kroplówki i odżywki aby babcie wzmocnić przed operacją. Z bloku operacujnego trafiła odrazu na oiom i leży pod respiratorem, ma założony sztuczny odbyt (który po wyzdrowieniu ma być usunięty). Na jaw wyszły niestety inne choroby: obstrukcyjne zapalenie płuc, choroba wieńcowa. Babcia przez kilkadziesiąt lat paliła papierosy sad smiley, ma teraz 73 lata. Jest teraz nieprzytomna, lekarz mówił, że w środę odzyskała przytomność. Moje pytania:
1. czy to prawda, że pod respiratorem ludzie zawsze są nieprzytomni?
2. czym różni się brak przytomności od braku świadomości?
3. czy to lepiej, że teraz jest nieprzytomna, tj. że organizm szybciej powinien w takim stanie się zregenerować?
4. czy opuchnięte ręcę są następstwem niewydolności oddechowej, czy są związane z czymś innym? czy to źle, że teraz napuchły?
5. dzisiaj (czwartek) nie ma żadnych zmian, ani na lepsze ani na gorsze. po jakim ''średnio'' czasie powinno się polepszać?
6. lekarze powiedzieli, że teraz się zajmą sprawami dot. opercji chirurgicznej, którą przeszła, a gdy będzie lepiej zajmą się płucami, wybudzaniem i wszystkim innym - czy to dobrze?
Proszę pomóżcie mi sad smiley Odpowiedz Cytuj
11 lip 2009 - 23:00:09
niestety babcia jest w bardzo ciezkim stanie i ma male szanse na zycie jezeli jest w spiaczce farmakologicznej to wszystko slyszy niewazne czy ma respirator ale nie moze zareagowac moga natomiast plynac lzy co to znaczy nieprzytomny moze oznaczac brak reakcji jak powyzej lub uszkodzenie funkcji muzgu odciecie tlenu wtedy nie slyszy moze tez spac w spiaczce wtedy tez nie slyszy to troche skomplikowane ja tez bylam w spiaczce po zap.otrzewnej to bardzo ciezka choroba leczenie ok.pol roku po operacji przez dwa miesiace nie jest sie w stanie chodzic w przypadku starszej osoby wyzdrowienie graniczy z cudem ale trzeba wierzyc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 lip 2009 - 18:59:13
dzięki temu że babcia jest nieprzytomna jej oddech nie kuci się z torem oddechu respiratora, to bardzo dobrze że jest nieprzytomna
zapalenie otrzewnej to faktycznie ciężki stan zagrażający życiu ale skoro babcia została już zoperowana i żyje już kilka dni po tym zabiegu to najgorsze ma za sobą, teraz zapewne bierze antybiotyki które mają ją chronić przed powtórzeniem się infekcji
skoro anestezjolodzy planują wybudzić babcię w środę, to znaczy że jest to najprawdopodobniej śpiączka farmakologiczna, stosuje się ją specjalnie po to aby ułatwić organizmowi dojście do siebie
myślę że nie ma się co zastanawiać nad różnicą między słowem nieprzytomność a brak świadomości, lekarze z pewnością używali ich zamiennie
puchnięcie rąk może mieć różne przyczyny i ciężko tak na odległość powiedzieć jakie Odpowiedz Cytuj
15 lip 2009 - 14:14:23
jesli to mozliwe niech sie moona odezwie co sie dzieje z babcia minelo juz troche czasu jezeli przezyla moze smialo powiedziec o cudzie medycyny i warto o tym napisac Odpowiedz Cytuj
15 lip 2009 - 19:29:08
niestety po prawie 2 miesiącach, 3 operacjach moja ukochana babcia odeszła. 2 razy w tym czasie odzyskała przytomnosć i świadomość. lekarze powiedzieli, że niestety babcia nie reagowała na podawane antybiotyki (dwa razy były zmieniane) i pomimo operacji stan się nie zmieniał, tj. przez ten długi czas stan był ciężki ale stabilny. 2 tyg przed śmiercią, stan zaczął się pogarszać, babcia bardzo opuchła i pomimo mojej wiary w cuda, cud nie nastąpił sad smiley Odpowiedz Cytuj
15 lip 2009 - 20:08:45
moje kondolencje Odpowiedz Cytuj
15 lip 2009 - 20:58:29
Jak sie podaje antybiotyki przeciwko infekcji, której nie ma, zamiast szukać problemu to takie są potem efekty. Odpowiedz Cytuj
16 lip 2009 - 02:31:37
housemd a zapalenie otrzewnej czym jest? nie leczy się tego operacyjnie a potem antybiotykami?
a tak swoją drogą, post napisałam na początku kwietnia, szkoda, że teraz (jak już jest po wszytskim) znajdują się mądrzy, którzy umieją teraz 'doradzać' Odpowiedz Cytuj
25 lip 2009 - 15:37:28
przykro mi ze tak sie stało ale coz medycyna nie jest jeszcze tak doskonala a cudow nie ma Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.