Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
07 cze 2013 - 18:24:45
Specjalizacja: Reumatolog
Czy na coś choruję: nie
Czy przyjmuję jakieś leki: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: tak
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie: nie
Do tej pory przechodziłem/am jakieś poważniejsze choroby, które mogłyby mieć tutaj znaczenie - komentarz
Nie wiem czy ma to znaczenie. Ale od lutego sobie ćwiczyłem brzuszki, itp w domu smiling smiley i gdzieś w kwietniu zaczął boleć mnie trochę kregosłup ( piersiowy) poszedłem do ortopedy który zlecił mi rehabilitacje którą właśnie odbywam . kręgosłup jakoś nie boli praktycznie w ogóle. nawet bez rehabilitacji, poprostu jakby sam przestał boleć. no ale może coś od niego promieniuje nie wiem.
Jakie to są dolegliwości:
witam. mam pytanie i problem od jakiś ponad dwóch tygodni mam problem. Bolą mnie nogi i ręce. Ból nie jest ciągły i jest bardziej punktowy. Nie wiem czy to dokładnie bolą kosci, czy mięśnie,ścięgna czy stawy. . Ból wyczuwam nawet w palcach u dłoni czy stóp. Byłem u rodzinnego. Zrobiłem morfologię z rozmazem i niby wszystko ok ( wg niego oraz norm laboratoryjnych) , zrobiłem badanie moczu niby ok tylko w osadzie bakterie, zrobiłem USG brzucha wszystko ok nic nie powiększone. Mam 23 lata i nie wiem do jakiego doktora się udać. Biorę teraz od 3 dni Olfen ( przepisał rodzinny) ale jakoś nie pomaga. Ból jest chwilowy trwa ze dwie czy trzy sekundy i przestaje. Gdzie się udać na jakie badania żeby sobie pomóc?
Od jak dawna się pojawiają:
od około 20 maja 2013.
Jak często się pojawiają? Gdzie dokładnie się lokalizują?
tak jak pisalem nogi i ręcę, ( jakby łokieć, jakby okolice łydki, palce u stóp u dłoni, różnie)
Jakie mają nasilenie?
umiarkowane
Czy coś je nasila albo coś przynosi ulgę?
wydaje mi się że kąpiel troche jakby pomaga.
Jakie badania do tej pory były wykonywane?
morfologia krwi z rozmazem, badanie moczu z osadem, kwas moczowy , czynnik RF . USG jamy brzusznej ( nic nie powiększone)
Jakie były wyniki wykonanych badań?
wyniki były wszystkie w normie ( sprawdzał lekarz rodzinny) + normy laboratoryjne. Jedynym mankamentem były liczne bakterie w moczu.
Jakie było dotychczas leczenie?
20 maja miałem podczerwienione gardło + troche problem z oskrzelami + właśnie te bóle. Brałem augumentin, gardło jest ok już , lecz bóle pozostały .
Jakie leki i z jakiego powodu były stosowane?
Teraz biorę Olfen 75 w tabletkach od 3 dni. Jedna tabletka po śniadaniu
Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 cze 2013 - 10:04:19
tutaj pod uwagę należy wziąć również to czy puchną jakieś stawy, czy jak rano się budzisz to drobne stawy rąk i nóg są zesztywniałe, bo to mogłoby wskazywać na jakąś chorobę reumatologiczną, ogólnie z tego co mówisz to podstawowe badania były dobre (ja bym jeszcze OB/CRP zrobił), a jeżeli nadal będą się pojawiały takie dolegliwości to być może należałoby Cię skierować do reumatologa na bardziej specjalistyczne badania, ale puki co może poczekaj, dolegliwości mogą jeszcze same ustąpić Odpowiedz Cytuj
09 cze 2013 - 12:10:44
Powiem tak wg mnie nie są spuchnięte i nie zesztywniałe rano. CRP zapomniałem napisać że też zostało wykonane i oczywiście też w normie. Dodam jeszcze że od kilku dni mam jakby takie też chwilowe bóle jakby w okolicach skroni i kości policzkowych.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-09 12:15 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 cze 2013 - 16:43:23
raczej wyniki badań przemawiają przeciwko jakiemuś zapaleniu stawów, poza tym nie masz obrzęku i uczucia sztywności w stawach (myślę że gdyby było inaczej to byś to widział), tak więc raczej nie jest to zapalenie stawów, a czy jest jakaś inna poważna przyczyna, może nie, ale ostatecznie musi się jeszcze wypowiedzieć lekarz reumatolog Odpowiedz Cytuj
10 cze 2013 - 20:53:12
witam winking smiley byłem dzisiaj prywatnie i doktor zobaczył w wynikach moczu że są liczne bakterie. rodzinny nie wiem czy nie widział czy olał sprawę. Kazał zrobić powtórne badanie moczu i OB. być może jest jakaś infekcja dróg moczowych . Doktor mówił że bóle mogą być od infekcji. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 cze 2013 - 21:25:38
no więc skoro Twój lekarz podejrzewa infekcję dróg moczowych to pewnie przepisze CI na to jakiś odopowiedni antybiotyk (na przykład Cipronex), być może po takim leczeniu dolegliwości ustąpią, poczekasz - zobaczysz Odpowiedz Cytuj
11 cze 2013 - 22:28:37
w czwartek idę po wyniki ponowne i do lekarza. a teraz mam jeszcze pytanie co może kłuć w prawym boku ( dosłownie w boku ) w okolicach jak konczą się żebra . USG nic powiększonego nie wykazało i nic złego. Kłócie nie jest ciągłe zdarza się że nie ma go przez kilka godzin, nawet dzień i żeby wrócić

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-11 22:32 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 cze 2013 - 15:32:52
po której stronie są te kłucia? po prawej czy po lewej?
czy one są bezpośrednio pod żebrami? czy niżej?
czy one nasilają się po jakimś jedzeniu? albo w trakcie ruchu? a może w spoczynku?
czy kłucia powodują że częściej się wypróżniasz? a po wypróżeniniu te kłucia mijają? stolce są wtedy luźniejsze? czy ucisk w to miejsce powoduje nasilenie się dolegliwości? Odpowiedz Cytuj
12 cze 2013 - 16:06:37
są po prawej stronie
są jakby typowo po boku ( ani z przodu brzucha a ni na plecach) . są w okolicach jak kończą się bo boku żebra. ( ostatnie dwa czy trzy)
wydaje mi się że nie są one zależne od niczego. wczoraj jak pisałem posta to mnie pokuwało, dzisiaj jest troche spokojniej. czuć od czasu do czasu
nie sądzę żeby miało to wpływ na liczbę wypróźnień, raczej ta liczba nie wzrosła.
stolce raczej w normie, ucisk nie przyczynia się na ból , naciskam ja naciskał lekarz i nie było problemów. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 cze 2013 - 16:31:33
może są to po prostu takie nerwobóle, bóle mięśniowe, nie oznacza to w takim przypadku niczego złego, w tej lokalizacji, którą podajesz raczej nie znajdują się jakieś organy które mogłyby dawać takie objawy i które to objawy byłyby niebezpieczne
możesz jeszcze pokazać się u lekarza rodzinnego, żeby zbadał brzuch palpacyjnie, ale myślę że nie ma powodu do jakiegoś szczególnego niepokoju
pod uwagę pewnie trzeba jeszcze wziąć bóle skurczowe jelit Odpowiedz Cytuj
12 cze 2013 - 20:15:27
tylko że to już trwa kilkanaście dni i właśnie nie wiem co robić smiling smiley a jak Pan uważa czy to może mieć związek ( te bóle kostne, te bóle z prawej strony oraz od kilku dni pojawiające się takie jakby kilkuseknudnowe rwania tak pod szczęką z problemem z kręgosłupem ? ) który to najpierw sam bolał?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 20:18 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
12 cze 2013 - 20:57:49
Doktor palpacyjnie robił badanie rodzinny i w szpitalu i nic nie mówili. USG też cisza wszystko w normie.. Te rwanie pod szczeką występuje po obu stronach od gardła . Rodzinny sprawdzał węzły nie są powiększone wg niego.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 20:58 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 cze 2013 - 23:37:50
raczej jest to mało prawdopodobne aby te dolegliwości były od kręgosłupa, zwłaszcza że są to dwa różne obszary unerwienia i pochodzą z różnych miejsc, (nerwy czaszkowe, odcinek szyjny kręgosłupa, odcinek piersiowy), nie wiem czy były wykonywane jakieś badania kręgosłupa, można by wykonać chociażby prześwietlenie odcinka szyjnego i piersiowego, aby sprawdzić czy są jakieś zmiany zwyrodnieniowe ale generalnie nie ma podstaw aby się tym jakoś szczególnie przejmować Odpowiedz Cytuj
13 cze 2013 - 15:40:18
odebrałem wyniki, no i wszystko w normie nawet bakterie w moczu znikły prawie ( nieliczne wpw) . wiec sam nie wiem co robić ? może jechać do szpitala tam może mnie przebadają pod względem kłócia w tym boku? z tym kręgosłupem . Co do tych kości to już sam nie wiem patrząc na wyniki czy one naprawdę bola czy to są jakieś urojenia..

EDIT:
byłem z wynikami u rodzinnego, dał skierowanie do neurologa. bo jednak bóle te są odczuwalne, takie punktowe.. trwają ze dwie sekundy i odpuszczają i tak skaczą.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-13 19:27 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 cze 2013 - 22:04:22
raczej nie są to bóle z którymi należałoby od razu biec do szpitala, bo może Ci coś zagrażać, no chyba że by się wyraźnie nasiliły, skoro dostałeś skierowanie do neurologa, to idź na tą wizytę w ustalonym terminie, lekarz Cię zbada i oceni czy jest jakaś neurologiczna przyczyna czy nie, skoro lekarz rodzinny odesłał Cię do neurologa, to znaczy że raczej w samym brzuchu nie dzieje się nic podejrzanego Odpowiedz Cytuj
19 cze 2013 - 18:34:57
a więc tak byłem u neurologa i zbadał mnie ( młoteczkiem ) itp i stwierdził że wszystko jest ok... Zrobiłem RTG piersiowego i wynik splycenie kyfozy piersiowej kręgosłupa. po za tym kręgosłup piersiowy nie wskazuje żadnych zmian. A bóle się utrzymują i dają o sobie znać od czasu do czasu ( palce, nogi i ręce ). Nie jest to częste ale jest i daje dyskomfort. Kłucie w boku tez jakby było może nie często ale jest..

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-19 18:47 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
19 cze 2013 - 18:54:57
a jeszcze jedno pytanie : nie wiem czy nigdy nie zwracałem na to uwagi na gardle na środku mam taka kulkę która jak połykam coś to porusza się ku górze i wraca na miejsce. czy to jest jabłko Adama? Odpowiedz Cytuj
20 cze 2013 - 22:20:53
Podbijam winking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 cze 2013 - 23:34:02
ale gdzie widzisz tą kulkę? na zewnątrz na szyi czy może jednak faktycznie gdzieś w gardle? nie chodzi Ci o tak zwany języczek, czyli to co \"zwisa\" z podniebienia? a może po protu jedynie coś odczuwasz a tak na prawdę niczego nie dostrzegasz? jeżeli jest to od niedawna to nawet zapalenie gardła może dawać takie uczucie jakby coś tam siedziało i przemieszczało się przy przełykaniu śliny czy pokarmu Odpowiedz Cytuj
21 cze 2013 - 13:52:12
owiem tak jest to idealnie na środku gardla. Chodzi ze nie jest z boku szyii. Jak palcem od brody pezesuwasz to mniej więcej na tym zakrecie co jest pod broda. Nie boli. Jest miedzy skora a gardlem. Odpowiedz Cytuj
21 cze 2013 - 14:39:46
Powiem ze nie wiem czy ta kulke mialem wcześniej. Idac od dolu od obojczyka jest jakby malutkie wzniesienie po ok dwoch cm. A później z cm i jest ta wieksza kulka Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 cze 2013 - 14:53:49
musiałbym to czuć aby być w stanie powiedzieć co to jest, może jest to jakaś prawidłowa struktura anatomiczna, tylko po prostu odnosisz wrażenie że jest to coś nieprawidłowego, jeżeli faktycznie Cię to niepokoi to chyba najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza rodzinnego, który może dotknąć i sprawdzić co to jest Odpowiedz Cytuj
21 cze 2013 - 17:39:39
witam to umiejscowione jest mniej więcej tu:
[up.programosy.pl] Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 cze 2013 - 21:59:17
to jest mniej więcej wysokość krtani, być może to co czujesz to jest po prostu fragment którejś chrząstki, czy to przylega do samej chrząstki, jakby z niej wyrastało, czy może wyczuwa się to jakby luzem pod skórą ewentualnie w samej skórze? twarde? sprężyste? miękkie? Odpowiedz Cytuj
22 cze 2013 - 15:01:23
Jest to twarde, jakby z niej wyrastalo. Jak ruszam skora to stoi w miejscu. Jak przelykam to rusza się z krtania Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 cze 2013 - 15:29:02
a więc najprawdopodobniej jest to jakiś fragment chrząstki i z dużym prawdopodbieństwem jest to coś zupełnie normalnego, chrząstki nie są idealnie gładkie, ostatecznie aby coś ktoś mógł na ten temat powiedzieć, to musi to zbadać więc wskazana byłaby wizyta u lekarza rodzinnego albo u laryngologa Odpowiedz Cytuj
13 lip 2013 - 14:47:24
byłem u doktora i powiedział że to jest jabłko adama.

niestety te bóle kostne dalej występują ( szczególnie palce rąk oraz piszczele ) Piszczele mniej więcej w tym samym miejscu w obu nogach.. Nie jest to ból całej kości tylko tak jakby jakiegoś obszaru. tak samo z palcami . Zresztą do końca nie wiem czy to boli kość, ciężko powiedzieć. ból piszczeli jest tak jakby z przodu. we wtorek zrobie jeszcze raz badania krwi, crp, ob i mocz ?

ostatnio z tydzień nie odczuwałem żadnych bóli.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 14:59 przez wojtas19162. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 lip 2013 - 11:09:53
no więc właśnie, jabłko Adama to jest właśnie fragment chrząstki, moim zdaniem trochę za bardzo się tym wszystkim przejmujesz, za bardzo się dotykasz, badasz i rejestrujesz wszystko i wszystko budzi Twój niepokój, możesz robić sobie jeszcze badania ale moim zdaniem nic nie wyjdzie, najlepiej jest gdy Cię coś niepokoi pokazać się u lekarza rodzinnego, jak powie że jest dobrze to odpuścić Odpowiedz Cytuj
22 lip 2013 - 20:35:09
ok ok smiling smiley może i Pan ma rację.. no ale nie sądzę że te bóle nie są normą..
ostatnio kilka dni nic mnie nie bolało, lecz np dzisiaj kilka palców u rąk mnie bolało ( ból jest chwilowy i przestaje ( wydaje mi się że umiejscowiony jest koło tych zgięć na palcach.)

drugą sprawą jest te kłucie z prawej strony... też się pojawia od czasu do czasu..

robiłem badania:
morfologia ok, rozmaz ok , mocz z osadem ok, tsh ok, próby wątrobowe ok, ob ok, trójglicerydy ok, cholesterol ok.

nie wiem gdzie szukać pomocy żeby to zlikwidować. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 lip 2013 - 15:44:16
nie wiem co mam Ci doradzić, moim zdaniem jesteś zdrową osobą i nic poważnego Ci nie dolega, czasami każdy ma jakieś objawy, nie oznacza to automatycznie choroby, zwłaszcza że z tego co piszesz, to było wykonywanych dużo badań, byłeś badany przez lekarzy i nic nie znaleziono, myślę że tutaj akurat to należałoby się tym cieszyć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.