Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 kwi 2011 - 12:30:17
Witam,
Jestem mężczyzną i mam 55 lat.

Niestety nie wiem co jest potrzebne, aby móc dobrze odczytać wynik tego badania, dlatego umieszczę wszystko co zostało napisane na wyniku:

Badanie MR kr. L-S (FSE, T1-, T2-zal. sag.ax.)

Krążki międzykręgowe kr L wykazują cechy dehydratacji wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2-zależnych. Krążki L4-L5 i L5-S1 są obniżone.

Na poziomie L2-L3 przepuklina centralnodwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca oba zachyłki boczne, istotnie zredukowany zachyłek boczny lewy.

Na poziomie L3-L4 przepuklina centralnodwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca miernie oba zachyłki boczne.

Na poziomie L4-L5 przepuklina centralnodwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca znacznie oba zachyłki boczne.

Na poziomie L5-S1 przepuklina centralnodwuboczna w niewielkim stopniu uciskająca worek oponowy i redukująca znacznie oba zachyłki boczne.

Zwyrodnienie tłuszczowe trzonów.

Zmiany zwyrodnieniowe na przednich krawędziach trzonów oraz w stawach międzywyrostkowych szczególnie na poziomie dyskopatii.

Stożek rdzenia kręgowego bez cech patologii Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 kwi 2011 - 21:23:41
w badaniu kręgosłupa rezonansem magnetycznym wykazano zmiany zwyrodnieniowe dysków międzykręgowych i kręgów, zwyrodnienie dysków międzykręgowych powoduje ich pękanie i powstawanie wypuklin które mogą podrażniać korzenie nerwów rdzeniowych i to powoduje w dużej mierze objawy neurologiczne
takie zmiany zwyrodnieniowe postępują z wiekiem, sęk w tym że u jednych szybciej u innych wolniej
poza tym obraz badania nie zawsze przekłada się na objawy, więc ich intensywność trzeba także brać w doborze leczenia
możesz napisać jakie masz dolegliwości? od jak dawna? jak bardzo są nasilone? w jaki sposób do tej pory były leczone? i z jakim skutkiem? Odpowiedz Cytuj
19 kwi 2011 - 16:02:56
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Od kilku lat mam straszne bóle w odcinku lędźwiowym i w nogach. W nogach do tego stopnia, że teraz ledwo chodzę i bardzo ciężko jest mi wytrzymać na co dzień. Leczenie mimo wcześniejszych prześwietleń, opierało i opiera się głównie na podawaniu coraz to nowych leków oraz zastrzyków. Odpowiedz Cytuj
19 kwi 2011 - 16:04:08
co do skutków leczenia, to ich brak. Ból jest na tyle silny, że żadne leki, ani zastrzyki do tej pory nawet na chwilę nie zmniejszyły bólu nawet w najmniejszym stopniu. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 kwi 2011 - 18:27:53
jeżeli tak jak piszesz leczenie zachowawcze nie jest skuteczne to być może należy rozważyć zabieg neurochirurgiczny, w dzisiejszych czasach dość często wykorzystywane są zabiegi mikrochirurgiczne polegające na wprowadzeniu niewielkiego cewnika w miejscu wypuklin i ich usunięcie na przykład laserem, czasem stosuje się też klasyczne operacje neurochirurgiczne, możesz o tym porozmawiać ze swoim neurologiem Odpowiedz Cytuj
19 kwi 2011 - 20:18:11
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Będę próbował rozmawiać z lekarzem w tej sprawie, mam nadzieję, że tym razem się uda.
pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.