Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 kwi 2011 - 19:24:44
Czesc Artur

Pisze do Ciebie z nastepujacym problemem. Od 3 lat spływa mi z nosgardła przezroczysta lub bialo mleczna wydzielina, która czesto odchrząkuję. Czesto pracuje na nocka i nie sypiam po nich takze moj organizm nie raz jest wycienczony. W te dni po nieprzespanych nockach czesto wraz z ta wydzielina sa minimalne ilosci krwi, także smarki wnosie sa z krwia. Czy to moze byc rak nosogardła? Dodam ze mam 29 lat. Mam powiekszone wezly chlonne na szyi (2 lata temu mialem usg tych wezlow i wuszlo ze najwiekszy ma 22mmx12mm ale jest odczynowy, poza tym robilem kilkakrotnie ostatnimi czasy morfologie z rozmazem i wychodzila wzorowo, ob-1 , rtg klatki piersiowej ok. Nie mam potow nocnych i goraczek, mam od 2 miesiecy swiad ciala ale nie non stop. Nie chudne(mam spora nadwage). Czy to moze byc rak nosogradla albo jakis chlonniak? Dodam ze lekarz rodzinny badal mi palpacyjnie wezly na szyi i powiedzial ze jak dla niego nie sa patologiczne. Wiec skad ten swiad? tak długo utrzymujące sie powieksozne wezly chlonne(od lat mam sporo chorych zebow) ta wydzielina z nosogardła czasami z krwi(w dni w ktore jestem przemeczony.? co robic dalej? jakies badania? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 kwi 2011 - 17:08:53
odczynowo powiększone węzły mogą się utrzymywać powiększone różnie długo, nie ma tutaj żadnej reguły
co do reszty Twoich dolegliwości to proponuję konsultację z laryngologiem, to może być przewlekłe zapalenie zatok, ale nie ma co gdybać, laryngolog zbada gardło, zatoki (prześwietlenia) i będzie można coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
26 kwi 2011 - 12:44:40
tak jak mi radziles Artur, bylem u rodzinnego, dał mi skierowanie na rtg zatok przynosowych i do laryngologa, laryngolog spojrzal na zdjecie, zobaczyl moj nos, gardło i uszy i przepisał FORCID 1000, i kazal brac przez tydzien po 2 tabl. dziennie. Dzis rano wzielem pierwsza tabletke. Niestety laryngolog do konca nie powiedzial mi na co jestem chory. Zalanczam moje zdjecie zatok przynosowych, jakbys mogl Artur to zerknij na nie. Laryngolog zwrocil uwage na maly czarny obszar po lewej stronie i powiedzial ze to stan zapalny, jednak ja patrzac na to zdjecie widze duzo wieksze zaciemnienie po stronie prawej. Czy to jakis guz? czy zapalenie? Zobaczymy co bedzie po leczeniu bo obecnie odchrzakuje z nosa duzo ropnej wydzieliny czesto z krwia. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 kwi 2011 - 13:44:59
nie mam wystarczająco doświadczenia w ocenianiu RTG zatok przynosowych, dlatego nie chcę się wypowiadać na temat zdjęcia, skoro laryngolog powiedział że widzi cechy stanu zapalnego to zapewne tak jest i po prostu trzeba to przeleczyć antybiotykiem tak jak zalecił Ci lekarz, będziesz widział czy jest poprawa
żadnym guzem się nie przejmuj, to na pewno nie to Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.