Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
14 kwi 2011 - 14:30:22
Witam,

Może Państwo Mi pomogą. Od ponad miesiąca mam mocno zaczerwienioną skórę na mosznie. Trwa to ponad miesiąc. Na początku swędziało mnie bardzo, szczególnie w nocy i gdy brałem prysznic.
Poszedłem do dermatologa, bo objawy (szczególnie z tym swędzeniem pod wpływem ciepła) mogły wskazywać np. na świerzb.

Lekarz stwierdził po błyskawicznym obejrzeniu, że to drożdzaki (chociaż mogłem mu to pośrednio zasugerować, bo powiedziałem, że chwile czasu temu miałem angine i byłem na antybiotyku).
Ogólna diagnoza to drożdzaki, dostałem maść do smarowania 2 razy dziennie Pimafucort, tabletki Cer* (nazwy nie pamiętam, ale były to alergiczne) 1 rano oraz tabletki Erfin 1 tab. wieczorem.

Brałem to przez 3 tygodnie. Zmiana była taka, że nie swędziało mnie już (czasami lekko), ani podczas kąpieli ani w nocy (a wcześniej nawet potrafiłem się obudzić kilka razy przez to). Dość mocne zaczerwienienie zostało i doktorka zmieniła mi maść na Travocort i dalej te tabletki.

Nie przyniosło efektu i ponad tydzień temu byłem znowu u dermatolog (tego samego) i dała ma tabletki Troxal. 2 razy rano i 2 wieczorem oraz powróciła do maści Pimafucort. Tabletki wybrałem dziennie smaruje, ale nadal zaczerwienienie jest.

Zastanawiam się, czy aby napewno to drożdzyca. Świerzb stanowczo doktorka wykluczyła. Proszku do prania nie zmieniałem. O chigienę dbam. Bokserki dodatkowo piorę teraz (tak zalecił lekarz) w mydle i mocno płukam. Nie wydaje mi się, ze to alergia jakaś, bo nic nie zmieniałem. Nikt w domu nie ma takich objawów.

Wrzuciłem kilka zdjęć poglądowych na całą sprawę.

[img29.imageshack.us]
[img546.imageshack.us]
[img687.imageshack.us]
[img688.imageshack.us]

Może ktoś mi doradzi w tej sprawie.

Myślałem o grzybicy, ale skóra mi nie schodziła, ani nie było nieprzyjemnego zapachu. A te leki które brałem również były na grzybice. Sam już nie wiem.

Maniek. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
15 kwi 2011 - 15:43:46
trudno mi powiedzieć niestety co to jest, faktycznie wygląda raczej na zmiany grzybicze (drożdżaki to też grzyby), ewentualnie uczulenie, ale do końca nie umiem Ci powiedzieć
jeżeli to obecne leczenie nie będzie pomagało to trzeba ponownie pokazać się dermatologowi, jeżeli nie będzie sobie z tym radził to trzeba spróbować poszukać innego dermatologa Odpowiedz Cytuj
22 lut 2012 - 05:15:03
Jezeli zaczerwieniona jest dolna czesc moszny (okolo polowy) a nie jest to wywolane otarciem skory czy choroba, moze to byc objawem podniesionej energi seksualnej .Uczuciem wzmozenia tej energi moze byc na poczatku klucie igielek
na powierzchni moszny a takze rodzaj sciagania na szwie moszny.Po zatym
moszne sie odczuwa bardzo napompowana i moga wystapic silne wzwody czlonka
Moga one byc nawet bolesne.
Majac tak silne napiecie seksualne mozna je wykorzystac do samolecznia organizmu.Nalezy wykonac druga czesc "deer excercise"-metoda taoistyczna: stojac rozluzniony w rozkroku zaciskasz odbyt i wciagasz go do gory trzymajac go w tej pozycii dopoki nie czujesz dyskomfortu.
Mozna to robic kilka razy. Cale cwiczenie mozna robic rano i wieczorem .
Uwaga :w trakcie cwiczenia mozna czuc igilki w okolicy kregoslupa, cisnienie lub przeplyw w glowie i wiele ,wiele wiecej odczuc .Cwiczenie to naprawde pracuje , ale prosze byc ostroznym i zapoznac sie z meridianami i przeplywem energii.
Prosze sie zapoznac z ksiazka Dr.T .Chang "The Complete system of the self healing"
Jezeli Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.