Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 kwi 2011 - 14:41:52
Witam !
W sierpniu 2009r. uległam wypadkowi drogowemu. Miałam wiele urazów między innymi otwarte złamanie kości podudzia, wstrząśnienie mózgu. Jednak od kilku miesięcy bolała mnie szyja, ból był specyficzny, bolała mnie także potylica. Szyja mi sztywniała i kiedy ją przechylałam to "strzelała" i wtedy, można powiedzieć, odczuwałam ulgę. Dzisiaj odebrałam wyniki rezonansu i chciałam się Was zapytać czy to coś niebezpiecznego tam jest napisane, czy same błahostki.

Wynik badania:

MR kręgosłupa szyjnego.

Uraz skrętny kręgosłupa szyjnego w 2009r. - dane z wywiadu.
Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa szyjnego.
Wielkość trzonów kręgów oraz przestrzeni międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa zachowana.
Dyskretne zwężenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej od C5 do C7.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez patologicznych sygnałów.

Przestrzeń C2-C3, C3-C4:
Brak radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego.

Przestrzeń C4-C5, C5-C6:
Dyskretne, obwodowe rozluźnienie pierścienia włóknistego modelujące od przodu worek oponowy bez spłycenia zachyłków bocznych.

Przestrzeń C6-C7:
Bez radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego.

Nierówne blaszki graniczne trzonu Th1 oraz fragmentarycznie widocznego kręgu Th2.

W dnie fragmentarycznie widocznej zatoki szczękowej lewej polipowate uwypuklenie błony śluzowej o wymiarach: 15 x 19 mm.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 kwi 2011 - 14:59:41
z zatokami nie masz problemów? nie miałaś nigdy zapalenia zatok?
w jakim jesteś wieku?
zmiany w odcinku szyjnym nie są duże, myślę że postępowanie trzeba po prostu uzależnić od dolegliwości, jeżeli się pojawiają tak jak opisujesz to pewnie wystarczające będzie postępowanie zachowawcze, a mianowicie jakieś zabiegi, może lek rozluźniający mięśnie, powinno pomóc Odpowiedz Cytuj
11 kwi 2011 - 15:16:04
Lat mam 16.
Stosunkowo niedawno przechodziłam właśnie zapalenie zatok.
Co będzie trzeba zrobić z tym polipowatym uwypukleniem ? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 kwi 2011 - 17:10:53
nie wiem, może nic, może jest to po prostu pozostałość po tym zapaleniu zatok i samo ustąpi, może jakiś antybiotyk albo lek przeciwzapalny, ewentualnie jakiś zabieg ale myślę że nie, najlepiej będzie pokazać wyniki badań laryngologowi niech sam oceni i zdecyduje co dalej z tym robić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.