Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 kwi 2011 - 11:58:49
Mam 36 lat i taki dziwny problem
Odczuwam bardzo silny świąd pod żebrami i pod prawą pachą. Nie jest świąd skóry, a jakby wewnątrz pachy, czy jakby gdzie pod prawą piersią od strony pachy. Czasem promieniuje wzdłuż żeber , aż do mostka. Po gardle do ucha, ze az mi się kaszlec chce.
Wszystko zacżeło się od kiedy ograniczyłam palenie z ponad 20 -30 papierosów do 5-7 dziennie i zmieniłam markę na połowe słabsze.
Lekarz nie chciał mi dac skierowanie na przeswietlenie pluc, bo stwierdzil ze nie mozna czesciej ,a mialam ostatnio niecałe pol roku temu robione, a badania osłuchowe ( co dwa tyg. sa w porządku).
Nie mam tez suchego porannego kaszlu, fakt odpluwam flegme, ale to w 90 % ze nosa, bo ciagle mi splywa i mam przytkany nos.
Od połtora miesiaca mnie tak swedzi, nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale wlasnie w okolicy prawej pachy mialam wycinane znamie 2 mies temu i to 2 po tym wycieciu swedzi. Bada mi lekarz piersi i wezly niby w porządku, ale mam czasem nocne poty ( nie zlewne), cierpie tez na bardzo silna nerwice lekową i nie wiem czy juz to sobie wkrecam. Ostatnio zauwazylam ze to swedzenie zaczyna sie po przebudzeniu, po snie na plecach, Np czesto jadac PKSem po przebudzeniu zaczyna swedziec.
Oszaleje od tego swiadu. Czasem mam tydzien spokoju, potem wraca, i tak z tydz, dwa, . Nie ze cały czas, ale np po godzinie , dwóch znika
, by powrocic znow za parę godzin.
Z innych dolegliwosci mam duze problemy z przegrodą nosową i zatokami , spływa mi wszystko p otylniej ściance gardła i mam również dośc silny reflux żoładkowo - przelykowy ze zgagą
Prosze o pomoc, jakies sugestie.

PS.spirometria wychodziłą mi dobra, a z alergii wyszła mi mała na roztocza i duza na trawy, ale przeciez zima traw nie ma. Zreszta nigdy nie odczuwałam tej alergii i smialo czerwiec , lipiec przebywam na polach i łakach , nie odczuwając zadnych dolegliwości. Bardziej zimą, mam zatkany nos, czasem budze sie z lzawiącymi oczyma, bólem gardła, a ostatnio tym, nieznosnym świadem jakby pod żebrami. sad smiley.
Porobilam jesienia i zimą rozne badania morfologia , OB w porządku, cukier tez, mocz tez. USG jamy brzusznej w porzadku, jedynie co to zapalenie wpustu przelyku ale dostalam antybiotyki na zwalczenie helikobakter.
OStatnio w spirometri wyszło źle PEF 76 %, pulmonolog powiedziała, że to od alergii.

Ostatnio to swędzenie przechodzi bliżej mostka i głównie lokalizuje się pod sutkiem i przy mostku. Zawsze po prawej stronie. Często odczuwam też ból, jakby wątroby.Czasem jakby pod łopatką zakuło, czasem jak zapale to poczuje to ukłucie, zapieczenie. Po pewnym czasie to uczucie znika. Czasem trwa dzien nawet, a czasem mija po kilku minutach. Sa dni bez tego uczucia, ale po 3-4 dniach znów wraca, na rózny okres czasu
Czasem swędzenie nasila się po papierosie. A czasem bez powodu od po obudzeniu, po zmianie pozycji ciała. Dostaję już szału. Lekarze odsyłają mnie z kwitkami. Odpowiedz Cytuj
08 kwi 2011 - 12:10:38
ostatnio doszło dziwne swędzenie w uchu i na podniebieniu, ale wszystko po prawej stronie.
Już doszukuję sie wszystkiego co możliwe. Nie da sie z tym żyć, pracować i normalnie funkcjonować. Mam po prawej stronie dwa złamane zęby które czasem pobolewają, że jem tylko lewą stroną, może to one tak dziwnie promieniują. Mam niedługo wizytę u stomatologa by je uratować.
Dzisiaj jestem skłonny we wszystko uwierzyć, by pozbyć sie tej dolegliwości. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 kwi 2011 - 15:21:23
to swędzenie pod prawą pachą czy też w okolicy prawej piersi wcale nie świadczy o niczym złym, to nie jest jeszcze objaw żadnej choroby, piszesz że masz silną nerwicę lękową więc to może być objaw psychosomatyczny, to znaczy że nerwica powoduje różne dolegliwości ciała, wcale nie dziwię się lekarzom że Cię odsyłają z niczym, no bo co mają robić, badania masz w porządku, po prostu trzeba wziąć się w garść i tyle Odpowiedz Cytuj
08 kwi 2011 - 18:07:44
Trochę mnie pan uspokoił. Boję się tylko, bo to swędzenie zaczyna się czasem po papierosie. Ograniczyłem już do maximum, kiedy zaczyna mnie swędzieć popadam w panikę i sam nie wiem czy chce mi się kaszlnąć z nerwów z fobii, czy że coś nie tak w oskrzelach, płucu.
Fakt, że większośc dolegliwości przechodzi po uspokojeniu i zażyciu tabletek antylękowych.
Miałem juz wiele hipochondrycznych zapędów, teraz wmówiłem sobie raka płuc sad smiley. Pocieszam się tylko , że nie mam porannych napadów kaszlu. Jedyny kaszel, to jest tylko w momencie kiedy sobie zaczne o nim myśleć i w momencie paniki. W spirometrii wszystko prócz PEF było w normach, pojemnośc płuc ponad 104 %. wydaje mi sie ze pani pulmonolog popelnila bład bo zrobiła mi spirometrie z biegu, bez odpoczynku i po 2 papierosach spalonych w nerwach. FEV i inne ważne były ok. Ech przepraszam, ale ten niemiłosierny świąd rozlewa się na cała prawą stronę żeber, najdokuczliwsze są momenty swędzenie połączenia żeber i mostka po prawej stronie i pod samym sutkiem sad smiley. Na szczęscie 60 % odczuwanych dolegliwości jest z boku pod pachą , od pachy do wysokości piersi. Odpowiedz Cytuj
08 kwi 2011 - 18:09:02
z tym RTG płuc się pomyliłem, robiłem 8 mies temu. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 kwi 2011 - 12:53:13
podejrzewam że po prostu szukasz potwierdzenia że nie jesteś poważnie chory i to cię uspokaja, przynajmniej na jakiś czas, tak więc mogę Ci z całą pewnością powiedzieć że to swędzenie nie jest objawem raka płuca, nawet jeśli swędzenie nasila się po papierosie i mówię tak, bo takie właśnie jest moje zdanie
chcesz coś zrobić dla siebie i sobie pomóc to rzuć palenie winking smiley Odpowiedz Cytuj
09 kwi 2011 - 14:30:51
dziękuję Ci Arturo. Jesteś też dobrym psychologiem . Ciężko jest żyć z fobiami sad smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.