Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
05 kwi 2011 - 12:21:24
Witam wszystkich schorowanych, Mam 29 lat od pewnego czasu zauważyłam, że mam duże problemy z wpróżnianiem, żadne tabletki przeczyszczające nie działają, dopiero po paru dniach się załatwiam i to jeszcze jak na lekarstwo, do tego przelewanie w żołądku, zwłaszcza jak zjem coś z zawartością mleka. Z tego co tu piszecie wynika, że moge mieć zespół jelita drażliwego. Mam duzo stresów i przez najbliższy okres bedzie ich jeszcze więcej - niestety, ale próbuje zmienic diete (więcej błonnika). Był czas kiedy często odczuwałam bóle żołądka, ale od kiedy nie pale (1,5 roku)żołądek już tylko troche pobolewa, ale do tego często mam wzdęcia, brzuch twardy jak balon i to przelewanie i kłopoty z wypróżnianiem. Koszmar. Kiedyś jadłam bardzo duzo i wszystko - nie zwracałam uwagi na kalorie i na konserwanty. I chyba teraz odpokutuję. Co mam robić, prosze o radę. Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
05 kwi 2011 - 15:27:32
a więc tak przede wszystkim właśnie trzeba zadbać o dietę, dużo warzyw, jabłka, kiwi, ogólnie produkty bogate w błonnik, w tym pełnoziarniste pieczywo i dużo płynów, najlepiej codziennie wypijać dużą butelkę wody mineralnej plus inne napoje
jeżeli odczuwasz bóle brzucha z lewej strony pod żebrami to lekarz może przepisać jakąś kurację na żołądek, to też może mieć wpływ
dodatkowo można u rodzinnego zrobić podstawowe badania jak morfologia krwi, OB, TSH, niekiedy zaparcia spowodowane są na przykład problemami z tarczycą Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.