Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 mar 2011 - 20:44:45
Zupełnie niedawno pojawił się u mie tzw. "ocwczy kał", czyli małe kulki trudne do wydalenia. Gdyby się przyjżeć to widać na nim jasne (takie jakby kremowe) "miejsca". Nigdy nie miałam idealnie płaskiego brzucha, ale ostatnio jest jeszcze bardziej nabrzmiały i powiększony. Mam 16 lat. Czy to jest coś poważnego i co mi dolega? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
01 kwi 2011 - 14:18:18
od jak dawna stolce ma zmieniony charakter?
chorujesz na coś? przyjmujesz jakieś leki?
miesiączkujesz regularnie?
pojawiają się jakieś bóle brzucha? jeżeli tak to w której części brzucha?
próbowałaś zmieniać dietę żeby poradzić sobie z tymi stolcami? więcej błonnika? warzyw? pić duże ilości wody (2l wody mineralnej dziennie + inne napoje)?
masz ostatnio bardziej stresujący okres w życiu? ogólnie jesteś osobą podatną na stres? łatwo się denerwujesz i przejmujesz różnymi sprawami? Odpowiedz Cytuj
02 kwi 2011 - 17:18:47
Mniej więcej od połowy marca.Na nic nie choruje, ostatnio nie brałam żadnych leków. Czasami pojawiają się bóle brzucha ale w różnych miejscach. Raz u góry, raz na dole (wówczas po lewej stronie). Ostatnio rzeczywiście częściej mnie suszy. Latem pijąc bardzo dużo wody i napojów takich problemów nie było. Teraz przez zimę dużo jadłam i miej piłam. Diety nie zmieniałam.Właśnie uświadomiłam sobie, że jadłam głównie mięso (na obiady), z kolacją bywało różnie. Jak jadłam to późno (ok. 21-22) a ze śniadań często rezygnowałam chociaż niedawno znów zaczęłam jeść, ale mało.
Miesiączkuję zupełnie nieregularnie. Bywa tak, że dostaje co miesiąc innym razem co drugi.
Co do stresu to denerwuję się bardzo szybko. Ostatnio nie miałam na nic czasu, a co za tym idzie - zdenerwowanie, że się nie wyrobie. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
03 kwi 2011 - 15:23:30
no więc tak, proponowałbym w pierwszej kolejności zmienić dietę, więcej błonnika i trzeba pić dużo wody mineralnej, najlepiej niegazowanej
dodatkowo ze względu na te stolce i miesiączki zrobiłbym podstawowe badania jak morfologia krwi, OB, TSH żeby sprawdzić podstawowe sprawy, nie jest wykluczone też że Twoje dolegliwości są na tle nerwowym zwłaszcza że piszesz iż jesteś podatna na stresy Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.