Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 mar 2009 - 08:21:29
Witam!Mam problem ponieważ od kilku lat kilkakrotnie w roku zdarza się że mam ciśnienie w normie a puls nawet powyżej 120.Kardiolog stwierdził,że wszystkie wyniki badań jakie miałam zrobić są w normie i że jest to wywołane stresem.A ostatnio już dwukrotnie zdarzyło się iż rano nie mogłam wstać z łóżka z powodu zawrotów głowy,ucisku w mostku i mdłości.Miałam przy tym ciśnienie 95/52 puls 81.Z reguły na co dzień mam niskie ciśnienie ale nigdy nie spada poniżej 100/60.Taki stan utrzymywał się przez kilka godzin i samo przeszło.Co może wywoływać taki stan,dodam jeszcze że faktycznie jestem ciągle zestresowana. Odpowiedz Cytuj
31 mar 2009 - 16:29:41
to jeszcze nie świadczy o zawale, jeżeli miałabyś zawał ciśnienie zazwyczaj jest wysokie i inaczej przedstawia się sprawa bólowa, druga rzecz jeżeli miałaś zawał tyle razy ile opisujesz to już na kariodlogii leżysz. przyczyny należy szukać gdzie indziej i przede wszystkim mniej stresu Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 lut 2011 - 16:38:03
to faktycznie nie są objawy zawału serca, chociaż nie da się wykluczyć że są to dolegliwości kardiologiczne, zwłaszcza jeśli ustępują po nitroglicerynie podjęzykowej (ewentualnie aerozolu)
inne przyczyny takiego bólu to właśnie stres, ewentualnie problemy żołądkowo-przełykowe (refluks żołądkowo-przełykowy) których objawy często kojarzone są z bólami sercowymi, oczywiście ostatecznie to kardiolog powinien stwierdzić co jest faktyczną przyczyną Twoich dolegliwości Odpowiedz Cytuj
28 mar 2013 - 12:18:06
Ja sie obawiam ze mama dostanie zawalu bo ma bardzo wysokie cisnienie i nie chce przestrzegac diety. Dlatego jej kupilam testy na serce Caretest Heart. Bo moze byc tak, że za pozno zawał bedzie wykryty. mojej mamy kolezanka dzieki temu testowi wykryla zawal. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 mar 2013 - 12:36:22
oczywiście o zdrowie trzeba dbać, zdrowa dieta jak najbardziej, jeżeli zależy Ci na zdrowiu mamy to należy ją zachęcać do zdrowego stylu życia i do leczenia nadciśnienia czy ewentualnie innych chorób przewlekłych, natomiast jeżeli Twoja mama miałaby stwierdzoną chorobę wieńcową i pojawiałyby się bóle piekące, ściskające za mostkiem to wtedy należy zgłosić się do szpitala albo wezwać pogotowie
pomyśl: kiedy użyjesz takiego testu? podejrzewam że jak pojawią się objawy zawału - i co w takiej sytuacji, lepiej czekać na wynik czy zwrócić się po fachową pomoc od razu? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.