Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
28 mar 2011 - 14:08:43
Witam,
Wiem, że podobne tematy były poruszane na tym forum, jednak nie dały odpowiedzi na moje dolegliwości.
Mężczyzna 27 lat,184 cm wzrostu , 85 kg wagi.
Nie palę.Nie nadużywam alkoholu.
Od dzieciństwa cierpię na astmę i alergie pokarmową.W wieku 14 lat zdiagnozowano u mnie refluks żołądkowo-przełytkowy oraz zespół jelita drażliwego.
Na stałe przyjmuje Alvesco i Oxis, oraz Ortanol 40mgPLUS.
Wcześniej brałem Losec,Polprazol,Controloc itd...
Od czwartku 24.03.2011 czyli od czterech dni
czuje uciążliwy ból pod prawymi żebrami. Na początku temu bólowi towarzyszyły wzdęcia i odbijanie powietrzem. Czułem jak mi burczy w jelitach. Od czawrtku nie mogę się normalnie załatwić.W piątek byłem u znajomego chirurga. Zbadał mnie i powiedział że to nie wyrostem i nie wątroba. Nie powiedział nic na temat woreczka i trzustki.Doadam również , że od dwóch dni ból promieniuje spod prawego żebra w dół w okolice wyrostka, do pachwiny i kończy się na prawym jądrze. Jest to dziwny ból jakby pulsujący, ściskający. Jednocześnie rzadko czuję jak ból promieniuje do lewej strony brzucha.Nie mam temperatury ani stanów podgorączkowych.Badania z piątku 25.03.2011
ALAT: 41 U/L norma 0-41
AspAT: 16 U/L norma 0-37
A-amylaza 64 U/L norma 0-82
Fosfataza alk. 97 U/L norma 37-111
GGTP 59 U/L norma 0-50
Bilirubina całk. 0,51 mg/dl norma 0-5
CRP ilościowo 4,1 mg/l norma 0-5

Ból wydaje się być większy gdy leże na plecach z wyciągniętymi prosto nogami.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki które pomogą mi podjąć konkretne kroki i iść do odpowiedniego specjalisty. Odpowiedz Cytuj
28 mar 2011 - 14:12:17
Dodam jeszcze, że ostatnio nie zmieniłem diety, jadłem normalnie, ale jakieś 10 dni przed wystąpieniem bólu piłem codziennie kieliszek czerwonego półwytrawnego wina wieczorem.Od momentu wystąpienia bólu jem kleik i nie pije kawy, alkoholu oraz nie jem ciężkostrawnych potraw Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 mar 2011 - 16:19:20
a czy bóle nasilają się po jakichś konkretnych potrawach? na przykład po czymś tłustym?
stolec się nie zmienił? jest normalny?
po oddaniu stolca bóle nie mijają przynajmniej na jakiś czas?
bóle nie promieniuje pod prawą łopatkę?
nie miałeś ostatnio bardziej stresującego okresu w życiu?
ogólnie jesteś podatny na stres i nadmiernie przejmujesz się własnym zdrowiem?
badania które tutaj przytoczyłeś nie wskazują na nic złego, chirurg także niczego nie stwierdził (na pewno wykluczył także drogi żółciowe i trzustkę)
wydaje mi się że to po prostu mogą być bóle skurczowe od jelit, związane chociażby z zespołem jelita drażliwego, nie próbowałeś stosować Tribux albo Debridat?
sprawa nie jest dla specjalisty tylko dla lekarza rodzinnego Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.