Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 mar 2011 - 21:20:31
Witam
Mam 30 lat i ciągle bolą mnie mięśnie i stawy, trwa to już ponad rok. Raz mocniej raz słabiej ale stale. Jeszcze 1,5 roku temu regularnie mogłem chodzić na kosza 2 razy w tygodniu ale teraz nie jestem w stanie.
Lekarz POZ wysłał mnie na różne badania, RTG klatki, morfologia + rozkład białek w mięśniach itp, nawet mnie skierował do reumatologa. Reumatolog też mnie wysłał na kolejne badania i nic. Według nich jestem zdrowy.
I co ja mam robić? Ja już nie daje rady, czasem nawet rano mam problem żeby wstać z łóżka.
Do jakiego lekarza mam pójść? Kto może postawić jakąś konkretną diagnozę? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 mar 2011 - 21:30:42
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
które mięśnie i stawy Cię bolą?
czy jakieś stawy puchną?
pojawiają się jakieś zmiany na skórze?
czy jak wstajesz rano to na przykład dłonie nie są spuchnięte?
jesteś nerwową osobą? łatwo się stresujesz?
pojawiają się jakieś drętwienia? mrowienia?
przez kleszcza byłeś kiedyś ugryziony? Odpowiedz Cytuj
23 mar 2011 - 21:50:17
Raczej na nic nie choruje poza grypa raz w roku, ogólnie to głównie kolana, łydki ale także dłonie przedramiona, kostki, no ogólnie wszystkie. Nie ma mrowień ani nic mi nie puchnie. Jedynie co zaobserwowałem to czasem mam podwyższone ciśnienie, przeważnie około 145/88 lub więcej.
Nigdy kleszcz mnie też nie ugryzł.
Jak rano wstanę to ból jest silniejszy, potem jak rozchodzę to jakoś funkcjonuję ale po pracy to poprostu nie mam na nic sił.
Zaczęło się chyba od kolan jak dobrze pamiętam. Odpowiedz Cytuj
24 mar 2011 - 10:15:44
Nigdy kleszcz Cię nie ugryzł czy go nie znalazłeś? To mogą być właśnie objawy boreliozy w późniejszym stadium.. Chroniczne zmęczenie, kłopoty z sercem. Jak masz pieniądze to możesz zrobić L6 borelioza (130-200)lub LTT (ok.500). W PCR może nic nie wyjść. Odpowiedz Cytuj
24 mar 2011 - 16:39:49
No nic nie znalazłem ani nigdy nie czułem.
Nie wiem. A czy lekarz nie powinien tego wiedzieć? Boje się że pójdę do niego a on znowu wyśle mnie na durne badania a potem mi powie że jestem zdrowy. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 mar 2011 - 17:01:38
wiesz, jeżeli w badaniach nic nie wychodzi to wcale się nie dziwię że lekarze nie wiedzą co Ci dolega
borelioza to byłoby jakieś wytłumaczenie, chociaż to dość rzadkie i lepiej żeby to nie było to
napisz jeszcze czy zauważyłeś jakieś zaniki mięśni, znaczne osłabienie siły mięśniowej? bo wiadomo boli albo jesteś zmęczony po pracy to możesz nie mieć sił ale chodzi mi bardziej o stałą i znaczną utratę sił i wizualnie zmniejszenie masy mięśniowej? Odpowiedz Cytuj
24 mar 2011 - 17:54:59
Raczej nie. Pracuje fizycznie codziennie i jakoś daje radę, też nie zauważyłem żadnego zaniku. Funkcjonuję normalnie. A mógłbym mieć boreliozę nie wiedząc o tym?
A do jakiego lekarza powinienem się udać z tym? Odpowiedz Cytuj
24 mar 2011 - 19:52:00
Niestety w Polsce to nie takie prosta. Najlepiej samemu zrobić badania a dopiero z wynikami udać się do do jakiegoś "zakaźnika".Zrób pełną morfologię, czasami OB odbiega od normy przy bb, ale diagnoza jest długa i nigdy nie będzie 100%. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 mar 2011 - 22:29:31
podejrzewam że już miałeś robioną morfologię i OB, skoro byłeś konsultowany nawet z reumatologiem, co do boreliozy to na podstawowe badanie może skierować lekarz rodzinny, a docelowo takimi sprawami zajmują się głównie lekarze chorób zakaźnych, borelioza może przebiegać bardzo różnie i jest możliwość że przeoczyłeś kleszcza a poza tym rumień po ugryzieniu nie zawsze się pojawia
nie mówię że to akurat ta choroba ale możesz sobie o tym poczytać i zapytać swojego lekarza co na ten temat myśli Odpowiedz Cytuj
29 kwi 2011 - 10:09:32
Szukając innych informacji natrafiłam na Twojego maila i postanowiłam odpowiedzieć. Przez lata chodziłam od lekarza do lekarza. Masę badań i nic. Wszystko wskazywało na to, że jestem zdrowa. Zaczęto mi wówczas wmawiać iż to depresja. Rok się opierałam przed pójściem do psychiatry, ale w końcu zrozpaczona swoim tragicznym samopoczuciem i ciągłym bólem udałam się do niego. Na początku było ok, po zastosowanych lekach, po roku znów zaczęło się pogarszać. Lekarz nie chciał robić mi innych badań i uparcie chciał zwiększać dawki. Ja jednak nie mogłam się z tym pogodzić tym bardziej, że wcale nie czułam by w moim życiu cokolwiek mogło wywoływać depresję. Zaczęłam szukać na własną rękę. Trafiłam do neurologa, świetna babka.Wykluczyła różne odmiany stwardnienia rozsianego ale zleciła badania, które w sposób jasny pokazały że mam fibromialgię. Choroba reumatologiczna. Poleciła mi świetnego doktora (dr.Korkosz przyjmuje w Krakowie)i z nim zaczęłam kuracje. Nie od razu było pięknie. Chwilę to trwa zanim dobierze się odpowiednie leki, ale powiem jedno. Odżyłam. Być może Ty masz coś zupełnie innego, ale warto sprawdzić. Powodzenia.

p.s. w Polsce mało który lekarz łyszał o fibromialgii, dlatego moha droga pełna upokorzeń ze strony lekarzy i mojej desperacji trwała tak długo. Odpowiedz Cytuj
07 maj 2011 - 19:27:27
Pytałem o to mojego lekarza i mówiła że moje objawy raczej na to nie wskazują.
Potem zrobiłem testy na boreliozę które wyszły negatywne.
Wczoraj byłem u innego lekarza, mojego kumpla ojca i on mi powiedział że te testy nie są miarodajne i żebym sobie zrobił testy w Warszawie, kosztują 450zł ale dają pewność.
Jego żona też miała ciągłe bóle i testy wychodziły negatywne a po tamtych testach wyszło że ma boreliozę.
Tam tylko pobierają materiał podobno a badania są robione w Berlinie.
Poczytam jeszcze o tej fibriomialgii.
Na szczęście przyszła wiosna i wszystko zelżało i da się żyć. Najgorsze jest to że wszystko wróci jesienią. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.