Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 mar 2011 - 19:37:41
Witam serdecznie!Bardzo proszę o interpretacje tego wyniku MRI.Moj stan jest dość cięzki,mam silne drżenia rąk,czesto nie mogę przejść nawet 100m,pojawiają się problemy z oddychaniem,wzrokiem.Czy te zmiany mogą dawać takie dolegliwości.Trochę się deneruję .Pozdrawiam Oto wynik:Lordoza szyjna spłycona z wtórną kyfozą w odcinku C5-7,krązki m-k C5/6 i C6/7 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci odwodnienia i obniżenia wysokości,podchrzęstna zwyrodnieniowa przebudowa trzonów C6/7 z nierównością blaszek granicznych,zmiany wytwórcze na tylno-bocznych krawędziach trzonów oraz w stawach m-k ze zwężeniem swiatła otworów m-k, lateralizująca na prawo wypuklina krążka C5/6 z modelacja worka oponowego i możliwością ucisku na prawy korzeń nerwowy,centralna przepuklina krążka C6/7 z modelacją worka oponowego oraz obustronnym zwężeniem otworów m-k z mozliwością ucisku na korzenie nerwowe,rezerwa kanału kregowego na poziomie C6/7 ograniczona

faktycznie masz dość zaawansowane zmiany w kręgosłupie, co do drżenia kończyn górnych to mogą być one tym spowodowane, ale czy kłopoty ze wzrokiem mają jakiś związek? szczerze mówiąc to nie słyszałem o taki związku więc sądzę że należałoby poszukać innej jeszcze przyczyny, co do zaburzeń oddychania to jak to się objawia?
nie jesteś nerwową osobą? problemy z oddychaniem nie nasilają się w stresowych sytuacjach? Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.