Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
13 mar 2011 - 00:33:49
Witam,
proszę o pomoc w interpretacji badania RTG Kręgosłupa i o radę do jakiego specjalisty powinnam si udać.
"Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach brzeżnych trzonów Th. Osteofity na krawędziach przednich i bocznych trzonów. Zwiększona sklerotyzacja podchrzęstna powierzchni bocznych trzonów Th. Pojedyncze guzki Schmorlla na krawędziach trzonów Th7 i Th8. Nieco obnizona wysokość części przednich trzonów Th 10 i Th 11.
Krążki międzykręgowe w odc Th bez istotnych przewężeń."
Nadmieniam że w ostatnich dniach ból jest nie do zniesienia...
Dzięki za pomoc.
Magda Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 mar 2011 - 12:06:30
a w jakim jesteś wieku?
chorujesz na coś?
w odcinku piersiowym kręgosłupa są zmiany zwyrodnieniowe, akurat ten odcinek kręgosłupa stosunkowo w najmniejszym stopniu ulega zmianom zwyrodnieniowym, więc skoro tutaj są takie nieprawidłowości to może warto też prześwietlić inne odcinki kręgosłupa (jeśli nie było to do tej pory robione), zwłaszcza odcinek dolny
jakie masz dolegliwości? których części ciała dotyczą? od jak dawna? Odpowiedz Cytuj
13 mar 2011 - 14:17:05
Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedź.
Mam 40 lat. Ból jest bardzo silny od jakiegoś miesiąca, ale trwa już ponad rok tylko o mniejszym nasileniu. Drętwieją mi też dłonie i palce stóp. Największą trudność sprawia mi chodzenie. Wtedy nasila się niemiłosiernie. Nie chorowałam do tej pory na nic poważnego (żylaki kończyn dolnych to moja jedyna dolegliwość). Często boli mnie też głowa. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 mar 2011 - 21:23:15
ale w którym miejscu jest ten ból? bo piszesz że jest silny a ja dalej nie wiem co boli winking smiley
czy jakieś leczenie już było stosowane, bo pewnie w pierwszej kolejności trzeba spróbować zabiegów fizjoterapeutycznych, rehabilitacji i doraźnie leków przeciwbólowych, jeśli to nie będzie wystarczająco to może trzeba dokładniejsze badania kręgosłupa zrobić (tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny) Odpowiedz Cytuj
13 mar 2011 - 23:40:42
Boli mnie na wysokości piersi i dół pleców aż do kości ogonowej, a przy chodzeniu potwornie nogi robią się jak słupy betonowe smiling smiley
Brałam przez 10 dni dicloratio uno i myolastan, teraz melobax i doraźnie (teraz 2 razy dziennie) doreta, ale to nic nie daje.
Rehabilitacja na październik ...
Gdzie mam się udać do neurologa? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 mar 2011 - 00:40:11
tak, myślę że jeśli już do specjalisty z takimi sprawami to właśnie do neurologa najlepiej
lekarz rodzinny nie ma możliwości kierowania na dokładne badania obrazowe jak właśnie tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny Odpowiedz Cytuj
15 mar 2011 - 21:31:14
Dzięki bardzo i pozdrawiam smiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.