Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
12 mar 2011 - 15:41:59
Bardzo proszę o pomoc strasznie boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym ból promieniuje do lewej nogi. Wynik RTG zwężenie/całkowite zniesienie przestrzeni m-kręgowej na wysokości L5-S1. już żadne tabletki zastrzyki nie pomagają. Proszę o pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
12 mar 2011 - 17:10:36
w jakim jesteś wieku?
od jak dawna są te dolegliwości?
te bóle nogi są takie ciągnące?
pojawiają się drętwienia lub mrowienia którejś kończyny dolnej?
Twoje dolegliwości związane są najprawdopodobniej właśnie z kręgosłupem lędźwiowym, jeżeli zachowawcze leczenie nie pomaga wystarczająco powinnaś zostać skierowana do neurologa, potrzebne są dokładniejsze badania obrazowe (tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny dolnego odcinka kręgosłupa) na jego podstawie można podjąć decyzje odnośnie dalszego leczenia Odpowiedz Cytuj
13 mar 2011 - 08:58:42
Mam 28 lat na bóle kręgosłupa narzekam już od około 10 lat kilka lat temu miałam robione RTG i wyszło niewielkie skrzywienie z rotacją kręgów w osi długiej czy dolnej już dokładnie nie pamiętam. Miałam już jedną wizytę u neurologa niestety nie miał zbyt wiele czasu zapisał mi kolejny lek idę znowu za dwa tygodnie. Ból nie opuszcza mnie ani na chwilę. Biorę kilka tabletek dziennie i żadna z nich nie działa. Bóle do nogi są takie do kolana czasem do łydki. Raczej żadnego drętwienia nie odczuwam, mrowienie czasami. Ten ból taki intensywny i silny odczuwam już trzeci miesiąc prędzej bóle były tydzień lub dwa i mijały. Teraz niestety nie odstępuje mnie ani na krok. Dodam że choruję również na łuszczycowe zapalenie stawów nie wiem czy to miało jakiś związek z kręgosłupem oczywiście leczę się u Reumatologa. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 mar 2011 - 11:55:19
a jeśli chodzi o łuszczycowe zapalenie stawów to problem dotyczy których konkretnie stawów? bo choroba ta może dotykać także stawy krzyżowo-biodrowe i kręgosłup, warto skonsultować się z reumatologiem odnośnie tego czy to czasem nie może mieć związku z Twoimi dolegliwościami (może przy najbliższej wizycie?)
myślę że przy następnej wizycie neurolog, widząc że nie ma poprawy, może będzie chciał rozszerzyć diagnostykę Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.