Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 mar 2011 - 21:01:15
Witam,
proszę o ocenę badania rtg klatki piersiowej
"Symetryczny kształt klatki piersiowej.
Na zdjęciu bocznym w zatoce przeponowo żebrowej przykręgosłupowo zacienienie o średnicy 5 mm, słabo odgraniczone - do kontroli za 3-4 miesiące.
Poza tym miąższ płucny bez zmian ogniskowych i nacieczeń, prawidłowo powietrzny.
Serce niepowiększone. Aorta piersiowa w normie. Pień naczyń płucnych prawidłowy. Bez cech zastoju w krążeniu małym. Przepona i zatoki przeponowo żebrowe wolne"

Badanie zostało wykonane rutynowo. Niedawno przeszedłem półpaśca ocznego (przez około 2 miesiące przyjmowałem Encorton od dawki 25 mg dziennie aż do 5 na dzień dzisiejszy. przyjmuje wciąż heviran - teraz 3 x 400 mg). Dlatego internista chciał sie mi przyjrzeć dokładniej.

Bardzo proszę o ocenę tego badania (wizytę mam dopiero za kilka dni i się niepokoję tym zaciemnieniem). Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 mar 2011 - 23:30:20
trudno mi powiedzieć co to jest, może lekarz internista widząc kliszę będzie umiał coś więcej powiedzieć
nie przechodziłeś ostatnio żadnej infekcji dróg oddechowych?
w jakim jesteś wieku? Odpowiedz Cytuj
11 mar 2011 - 23:34:09
mam 35 lat. jakiś czas temu (2008 r.) miałem ostre zapalenie dróg oddechowych (infekcja od migdałków które zostały wycięte w 2008 r.). ciągnęło się to kilka miesięcy. W rtg wtedy wychodziło z opisu lekko rozedma, teraz tego nie ma. Dodatkowo mam alergie na roztocza (immunoterapia została przerwana przez półpaśca). Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.