Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
11 mar 2011 - 00:00:05
Witam! Mam problem z plecami, nie chodzi o taki ból że nie da się wstać czy coś. Ale np. podczas grania w piłkę po kilku przebiegnięciach/szybszy zrywach występuje ból u dołu pleców z prawej strony, ból im dłużej zrywam/biegam nasila się. Odczuwam go także na siłowni. Dodam iż kilka lat temu bolało mnie już to, grałem w piłkę dalej, po skończeniu rundy przestało, czasem znów bolało, przestawało po przerwie w grze, lecz po powrocie po jakimś czasie wraca. I teraz także wrócił dodam iż byłem z tym kiedyś u lekarza, lecz prześwietlenie nic nie wskazało, także lekarz nie powiedział za dużo na ten temat tylko poprostu przepisał maść. Poniżej wklejam zdjęcie gdzie występuje ból. Jakieś porady jak się go całkwocie na długie lata pozbyć? I wyleczyć.
Dodam iż zawsze przed grą rozgrzewam się itp.
Ból następuje także przy kopnięciu piłki, jakiś nagłych ruchach, gdy więcej ich wykonam później boli nawet podczas chodzenia.
Co to może być? Sory za chaotyczny opis, lecz jestem zmęczony po treningu.
Pozdrawiam!.
zdjęcie : [img849.imageshack.us]
występowanie bólu oznaczone czerwonym kółkiem Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 mar 2011 - 00:16:20
w jakim jesteś wieku?
jaki jest charakter tego bólu? tępy? piekący? kłujący? ciągnący?
nasila się przy wstrząsaniu tej okolicy?
czy gdzieś promieniuje? do pośladka, biodra, pachwiny, krocza, moszny, uda, łydki?
odczuwasz jakieś drętwienia lub mrowienia w którejś nodze?
miałeś jakiś poważniejszy uraz? kontuzję?
od czasu tamtego prześwietlenia RTG dolegliwości się pogorszyły?
z oddawaniem moczu nie ma problemów? mocz nie jest mętny? nie odczuwasz żadnego kłucia albo pieczenie przy jego oddawaniu? Odpowiedz Cytuj
11 mar 2011 - 18:47:17
A więc mam 17 lat, ćwiczę także MMA i siłownia, przez całą zimę miałem spokój przy trenowaniu samego MMA i siłowni, ale podczas grania znów w piłkę odczuwam ból. Nie wiem jak dokładnie określić ten ból bo jest dziwny tak jakby kujący . Przy dotykaniu, masowaniu tego miejsca nie nasila się. Ból jest od tej kości z tyłu co są dwie (nie wiem dokładnie jak się nazywają) są one po dwóch stronach. I boli mnie właśnie pod prawą tą kością tak na ok 5 cm do dołu dochodzi ból, nie odczuwam drętwienia.
Kontuzji nie miałem, jak zaczęło mnie to boleć pojechałem do lekarza zrobił RTG i od tamtej pory gdy nie gram w piłkę nie ma bólu, a gdy naruszam to miejsce, to boli tak trochę przy wstawaniu itp. Dolegliwości się nie pogorszyły. Z oddawaniem moczu nie mam problemów Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 mar 2011 - 19:00:31
nie wiem o jakiej kości pisałeś że są dwie, może o biodrowej?
generalnie ten ból który opisujesz może być związany z nadwyrężeniem mięśni, może coś z kręgosłupem, pisałeś że było zdjęcie RTG robione i było wszystko w porządku, tak?
nie było żadnego skrzywienia kręgosłupa nawet?
może lekarz rodzinny powinien Cię skierować na zabiegi fizjoterapeutyczne, być może to będzie pomocne Odpowiedz Cytuj
11 mar 2011 - 19:19:00
czuć je zaraz koło kręgosłupa.
Tak raczej biodrowa.
RTG nic nie wykazał, lekarz mówił że wszystko ok używać maści i będzie ok. Odpowiedz Cytuj
11 mar 2011 - 19:19:26
skrzywienia kręgosłupa także nie było Odpowiedz Cytuj
11 mar 2011 - 19:19:27
skrzywienia kręgosłupa także nie było Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 mar 2011 - 23:56:29
no więc trudno powiedzieć co to może być, pewnie jakiś miejscowy stan zapalny, może przetrenowanie, stosuj maści tak jak zalecił lekarz a jeśli nie pomoże to wróć po jakieś zabiegi fizjoterapeutyczne, masaże do lekarza rodzinnego, dodatkowo może on spróbować przepisać lek rozluźniający mięśnie na jakiś czas, to także może być pomocne Odpowiedz Cytuj
12 kwi 2011 - 18:15:27
mam ten sam problem ;/ chodziłem na rehabilitację leczącą jakimś laserem i prądami ale nic nie pomogło Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
08 maj 2013 - 16:10:15
Thend:
gdzie lokalizuje się ten ból? gdzieś na plecach? w lędźwiowej części pleców?
promieniuje gdzieś? na pośladki? do pachwin? do kończyn dolnych?
to było prześwietlenie kręgosłupa lędźwiowego? jakiejś innej części kręgosłupa? a może również stawów biodrowych?
lekarz badał Cię unosząc pojedynczo nogi podczas gdy Ty leżysz na plecach i sprawdzał czy Cię boli? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 maj 2013 - 17:34:11
Thend:
a w jakim jesteś wieku?
być może należałoby jeszcze prześwietlić stawy biodrowe i sprawdzić w jakim są stanie, co do kręgosłupa to RTG jak i objawy korzeniowe są ujemne, ale może jednak warto byłoby zrobić rezonans magnetyczny dolnej części kręgosłupa i sprawdzić co się tam dzieje, czy są jakieś zmiany zwyrodnieniowe dysków, jakieś uciski na struktury nerwowe Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 maj 2013 - 15:58:52
Thend:
myślę że to jest dość rozsądne rozwiązanie, możesz porozmawiać ze swoim lekarzem rodzinnym, być może skieruje Cię do neurologa a ten będzie chciał wykonać dokładniejszą diagnostykę tego kręgosłupa, chociażby właśnie kierując Cię na rezonans magnetyczny Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.