Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 mar 2011 - 21:53:28
Odebralam dzisiaj wyniki badan-m.in p/c jądrowych.Czy ktos mógłby pomóc mi w interpretacji?
Wlasciwie w jakim celu wykonuje sie badania ANA w ciązy?Pierwszy raz spotkalam sie zeby tego typu badania byly w ogóle zlecane w ciązy.Nigdy wczesniej nie mialam oznaczanych przeciwcial ANA.
Dodam ze badania byly robione w UK:

anti nuc abs: 80 titre range:0-80
sm musc ab: negative
mitoch ab: negative
gast pl cell ab: negative
LKM ab: negative
cardiolipin ab: 1 range:gpl/ml 0-10
b2-gpi IgG ab: 1 range:u/l 0-10

Comments:

ANA=SPECKLED

Badania wykonano w 27 tygodniu ciąży.
Wizyte u lekarza mam dopiero za 3 tygodnie,a przeciwciala ANA kojarza mi sie z toczniem...
Czy ktos moze cokolwiek napisac o tych wynikach?Martwie sie.... Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
09 mar 2011 - 12:31:48
dodatnie miano przeciwciał ANA może niekiedy pojawić się u kobiety w ciąży, nie oznacza to jeszcze żadnej choroby, ogólnie jest w populacji także odsetek ludzi zdrowych u których stwierdza się słabo dodatnie ANA
u Ciebie raczej miano przeciwciał jest niskie, ale oczywiście wynik musi skonsultować lekarz który Cię na nie kierował
chorujesz na coś? masz jakieś dolegliwości które sprawiły że lekarz skierował Cię na te badania? Odpowiedz Cytuj
10 mar 2011 - 13:04:19
Dziekuje za opd.
Nie nie choruje na nic,poza dolegliwosciami ze strony przewodu pokarmowego (refluks,nawracajáce stany zapalne sluzowki,oraz IBS).Nie sa to jednak jakies powazne sprawy.
Nie wiem dlaczego lekarz zlecil mi te badania-w UK lekarze nawet nie mowia jakie badania zlecaja.Dopiero kiedy odebralam wyniki zobaczylam jakie badania mialam robione.Jak pisalam jestem w ciazy i jestem w grupie ryzyka wystapienia zatrucia ciazowego(stwierdzono na podstawie badania przeplywu krwi w lozysku)-dlatego mam czestsze wizyty w szpitalu,badania itp.Jednak trudno mi sie cokolwiek dowiedziec,poniewaz za kazdym razem widze sie z innym lekarzem/polozna.
Oprocz ANA mialam robione TSH,morfologie,pr watrobowe,kreatynine i kwas moczowy.
TSH i pr. watrobowe w normie,glukoza w normie,morfologia poza niska hemoglobina (10,2),lekkim przesunieciem czerwonych krwinek w dól,a bialych w gore rowniez ok.
Kreatynina i kwas moczowy kekko ponizej normy.Cisnienie mam caly czas bardzo niskie,ok 90/60.
Czy ten wynik ANA moze w jakikolwiek sposob wplynac na dziecko?I czy powinnam powtorzyc badanie jeszcze raz po urodzeniu,czy sie tym nie przejmowac?
Jeszcze raz slicznie dziekuje za odpowiedz. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
10 mar 2011 - 14:41:01
szczerze mówiąc nie wiem z jakiego powodu wykonane zostało to badanie, myślę że nie trzeba się tym jakoś bardzo przejmować bo wynik nie jest jakiś bardzo zły, niemniej jakiś tam poziom tych przeciwciał został stwierdzony, tak jak pisałem Ci wcześniej niekiedy wykrywa się je u osób zdrowych, zwłaszcza ciężarnych kobiet, niemniej jednak na pewno powinnaś skonsultować te wyniki z lekarzem ginekologiem Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.