Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
15 mar 2009 - 12:26:19
Witam,

jako, że jestem nowy na forum i to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość. Krótki obraz sytuacji: mój tata niedawno trafił do szpitala. Po tygodniu spędzonym na badaniach lekarz internista stwierdził zapalenie osierdzia. Jednakże dość trudno od tegoż lekrza (jak zresztą od innych z którymi się konsultowano) wyciągnąć jakieś szczegóły. Ordynator prócz powiedzenia mi, że jest to choroba śmiertelna i wiąże się z koniecznością przeprowadzenia operacji wstawienia zastawek, nic więcej nie zdradził. Przyznam szczerze, że jestem laikiem jeżeli chodzi o medycynę, ale z własnej ciekawości przeszperałem różne fora i strony poświęcone tejże chorobie. Dlatego nurtuje mnie kilka pytań, a ponieważ jestem człowiekiem wykształconym uważam, że nawet specjalistyczne zagadnienia można przedstawić laikowi w sposób prosty i zrozumiały. Liczę więc, że ktoś z Państwa naświetli mi nieco obraz tej choroby:

1. Jakie są przyczyny tej choroby, jakie są jej objawy i jaki jest jej przebieg?
2. Czy każda odmiana zapalenia osierdzia jest śmiertelna? (ja nie znalazłem potwierdzenia tej tezy)
3. Jak leczy się tą chorobę i jakie są szanse na jej wyleczenie?
4. Ile trwa leczenie (bo z tego co usłyszałem to najpierw należy przeprowadzić leczenie odpowiednimi lekami, a dopiero później jest wyżej wspomniana operacja wstawienia zastawek?
5. Jak postępuje się w kolejnych etapach choroby?

Za wszelkie informacje z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam,
Kuba Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.