Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 sty 2011 - 11:44:30
witam, mam 37 lat, 195 cm wzrostu i waże 126 kg, jestem zbitej budowy ciała. przez 22 lata trenowałem koszykówke. przez ten okres miałem różne urazy (skręcenia i podkręcenia obu kostek, skrecenia kolana prawego, naderwnie więzadłą pobocznego w lewym kolanie, zapalenie achillesa w lewej nodze, naderwanie mieśnia brzuchatego łydki w prawej nodze). obecnie nie ćwiczę już - organizam daje znać, że obciążenie są dla niego za duze. prowadze obecnie dosyć statyczny tryb życia - poruszma sie do pracy i z pracy autem, pracuje przy komputerze. nie mam zbyt wielu okazji do ruchu. od trzech lat ograniczyłem spożycie węglowodanów i tłuszczy, nie pije kawy i herbaty (tej pierwszej nigdy nie piłem). pije wode mineralną przez cały ten okres (stosuje się do porad jakie mi rozpisał dietetyk ponieważ w 2008 r. poddałem sie diecie dzięki której schudłem 23 kg - ze 138 kg - uznałem że źle wyglądam w takiej wadze i czas z nią coś zrobić - na 115 kg; po zakończeniu diety gdzie zmieniłem zarówno ilość spożywanych pokarmów jak i zmieniłem strukture posiłków - mniej, częste posiłki, ograniczenie w/w węglowodanów i tłuszczy; mimo tych zabiegów nie udaje mi sie schodzić w dół z wagą czy też ją utrzymać na niskim poziomie; wygląda jakby mój organizam doskonale sie czuł w wadze 125-126 kg bo schodząc z niej przy stosowaniu powyższych metod żywienowych błyskawicznie wraca do niej). nadmienie, że zawsze byłem mocnej budowy co przekłądało sie na moją wagę - w 8 klasie szkoły podstawowej ważyłem już 85 kg przy 190 cm wzrostu. kiedy trenowałem w klubie koszykówkę w najlepszym okresie (miedzy 20-25 rokiem życia) moja waga była na poziomie 105 kg przy 195 cm wzrostu.
opisałem te wszystkie powyższe informacje ponieważ myślę, że mogą one być ważne z punktu widzenia moje dolegliwości którą zauważyłem - mam opuchnięte nogi w kostkach i na wysokości stawów skokowych, ale nie odczuwam w bólu w nogach. dodatkowo zauważyłem, że kiedy lekko uciskam z tyłu moje nogi, na wysokości gdzie zaczynają sie łydki (miejsce gdzie przebiegają ścięgna achillesa), odczuwam przy owym ucisku ból. w obu nogach. tak jakbym miał je obrzęknięte (osobiście nie widze żadnych zmian określanych jako opuchlizna).
w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że miałem robione badanie Dopplera, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości oraz że nie mam stwierdzonej cukrzycy.
będe wdzięczny za podjęcie próby diagnozy.
jesli powyższe dane są niewystarczające to chętnie je uzupełnie.
z góry dziękuje i pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.