Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 ender
24 sty 2011 - 22:49:29
Od dwudziestu lat cierpię na bóle brzucha głównie z lewej strony itd. Nigdy nic nie stwierdzon. Do tego miesiąca. Rok temu poszedł mi mleczny mocz w tym czasie czułem ogromne gorąco w ciele i mrowienie w plecach. Przed tym moczem czułem jak wzdęte podbrzusze z lewej strony że nie mogłem się zgiąć by zawiązać buty bez utraty tchu.
Po tym moczu jest super bo już nie czuje tego wzdęcia. W połowie roku zeszłego rozpoznano anemię B12. Po zaczęciu brania na początku poczułem się lepiej minęło mi ciągle zmęczenie i poprawiła mi się pamięć. Ale potem ustała poprawa. W tym miesiącu rozpoznano zapalenie prostaty. Ale obawiam się, że zapalenie prostaty to jest wynik tego co mi jest. Podstawy do tego mi daje, że przy tym moczu bolała mnie tylko lewa strona tak samo po badaniu ręcznym prostaty na drugi dzień bolała mnie tylko lewa strona. Po tym mlecznym moczu też mnie bolała cewki po lewej stronie. Mocz pojawia się raz na miesiąc już tylko mętny. USG nic nie wykazało oprócz powiększonej prawej nerki, a Tomograf był nastawiony na szukanie kamienia i nic nie znaleźli. Dodatkowe objawy to po wypiciu alkoholu głównie piwa lub wina ból jest straszliwy po lewej stronie na wysokości nerki (środek brzuch) i na drugi dzień jak się załatwiam sikam odbytem i wygląda jakby miało mi wyjść jelito z odbytu. Czasami wieczorem po wypiciu alkoholu czuje jak mi się coś porusza po lewej stronie w tym miejscu i robi mi się słabo. Czy to może być zapalenie trzustki czy nerki? Brak spadku wagi jedynie po rozpoczęciu brania B12 przestałem się czuć jak napompowany balon i waga spadła mi o 2kg. Kiedyś takie odczucie było bardziej dolegliwe gdy zjadłem arbuza.
Czy to może być zapalenie trzustki czy nerki? czy wyniku urazu w podbrzusza zamknęła się odpływ od nerki z lewej strony i doszło do stanu zapalnego? Takie zdarzenie miałem w moim życiu że zostałem uderzony w krocze że nawet nie wiem dokładnie gdzie bo od razu po uderzeniu dostałem drgawek jak przy epilepsji. Po tym czasie z lewej strony mięśnie brzucha był napięte prze jakieś 15 lat. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 sty 2011 - 00:15:14
jeśli byłoby upośledzenie odpływu moczu z jednej nerki to zostałoby to wykryte w badaniu USG lub tomografii komputerowej
czy obecnie analiza moczu wychodzi prawidłowo?
były robione posiewy moczu?
mocz był badany gdy był mętny?
badania na wątrobę i trzustkę były robione?
gastroskopia? kolonoskopia?
bóle podbrzusza promieniują do krocza, pachwiny?
czy teraz po leczeniu B12 i kwasem foliowym była robiona morfologia krwi? jest w porządku? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 ender
12 lut 2011 - 14:22:45
jeśli byłoby upośledzenie odpływu moczu z jednej nerki to zostałoby to wykryte w badaniu USG lub tomografii komputerowej
czy obecnie analiza moczu wychodzi prawidłowo?
>>>> Sądzę że upośledzenie zniknęło jak pierwszy raz poszedł mi mleczny mocz. Dużo go było. Po tym miałem USG, Tomografii wziernikowe badanie pęcherza. Nic nie wykazało. Oprócz powiększonej prawej nerki.


były robione posiewy moczu?
>>>>>>>Tak nic nie wykazało lub nie byli wstanie go zbadać tego mętnego. Obecnie biorę antybiotyki na zapalenie prostaty i czuje się lepiej.

mocz był badany gdy był mętny?
>>> Nie bo laboratorium sprzęt wysiadł 2 razy. Teraz go nie mam jak biorę antybiotyki.

badania na wątrobę i trzustkę były robione?
gastroskopia? kolonoskopia?
>>>> Tego nie robiłem teraz. Ostanio raz gastroskopia i kolonoskopia około 20 lat temu jak miałem już te objawy. Nic nie wykryto. Wątroba była badan, przez badanie krwi w tym roku. Trzustka nie.

bóle podbrzusza promieniują do krocza, pachwiny?
>>>> Właściwie nie. Jeżeli już to swędzenia odbytu lub pieczenia. Jak już tylko swędzenie pachwiny obszar pomiędzy odbytem a jądrami.

czy teraz po leczeniu B12 i kwasem foliowym była robiona morfologia krwi? jest w porządku?
>>>>> Ciągle biorę tabletki jest lepiej. Badani wykazały wzrost poziomu B12.
Ale czuje czasami spadki tej witaminy.

Jeszcze jeden efekt związany z tą chorobą. To sadek sił przy zmianie pogody, czyli zmiana ciśnienia. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lut 2011 - 12:44:51
ja tam myślę że nie ma podstaw żeby się zbytnio martwić swoim zdrowiem, stosuj antybiotyki na to zapalenie prostaty no i B12 tak jak zalecił lekarz, reszta objawów raczej nie wynika z niczego poważnego (typu zapalenie trzustki, nerki itp)
to że po wypiciu alkoholu masz jakieś tam dolegliwości z przewodu pokarmowego to dość normalne, dodatkowo do tych wszystkich dolegliwości może dołączać się stres i potęgować negatywne odczucia Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.