Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 sty 2011 - 21:27:49
Jestem kobietą, mam 19 lat. Od 3 lat mam ciągle nawracające ból pod mostkiem. Są bardzo silne, kiedyś spędziłam ponad tydzień leżąc w łóżku. Byłam chyba 3 razy u lekarza. Raz stwierdziła po wywiadzie nerwice żołądka, a następne razy nawet nie mówili co mi jest tylko przepisywali antybiotyki, m.in. ortanol i jeszcze dużo innych (w ulotce pisało, że na wrzody lub refluks przełykowo-żołądkowy.
Po kuracji jakiś czas miałam spokój a potem od nowa to samo i już nawet nie chodziłam do lekarza tylko brałam krople żołądkowe albo ranigast i przemęczyłam się długi czas.
Teraz jest znów to samo, żołądek mam obolały, mam takie wrażenie jakby nabrzmiały czy opuchnięty przez 24h od początku roku. Ciągle go czuje, raz boli bardziej raz mniej ale ciągle boli. Czasami dużo mi się odbija, słychać mi w brzuchu jakby coś mi jeździło i mam gazy. Do tego ostatnio jeszcze obudziłam się w nocy i nie mogłam spać bo mnie bardzo bolał i żołądek i kręgosłup między łopatkami i niżej. Wytrzymać się nie dało. I teraz cały czas mnie boli także kręgosłup.
Co to może być? Dlaczego ciągle są nawroty?
Mam iść znowu do lekarza i mnie po pogadaniu i zapisaniu antybiotyków odeślą.
Bardzo proszę o opinię. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sty 2011 - 02:00:11
a jaki charakter mają te bóle? to są jakieś kłucia? bóle tępe? jakieś inne? nie promieniują wzdłuż żeber? nie promieniują pod lewą łopatkę?
jakieś kwaśne odbijania? pieczenie w przełyku? nudności?
bóle pojawiają się po posiłku albo na czczo?
z kręgosłupem nie masz żadnych problemów?
jesteś nerwową osobą?
myślę że jeśli mimo leczenia bóle nie ustępują to trzeba ponownie zgłosić się do lekarza, lekarz widząc że nie pomaga powinien wziąć się za szerszą diagnostykę, może trzeba zrobić gastroskopię jeśli faktycznie wygląda to na problemy żołądkowe Odpowiedz Cytuj
24 sty 2011 - 13:36:34
To tak jakby żołądek był cały obolały, teraz jak oddycham kłuje, a ogólnie to chyba taki silny ucisk, ściskanie. Tak promieniuje w boki w linii prostej od mostka. Nudności, ani kwaśnego odbijania nie ma. Czasami pieczenie ale to rzadko. Bóle potrafią się pojawić rano, w nocy i taki stan trwa przez wiele dni. Tak jestem trochę nerwową osobą. Z kręgosłupem nie miałam problemów do tej pory.
Czyli mam poprosić o badania? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 sty 2011 - 19:01:41
ale te bóle promieniują wzdłuż żeber aż do pleców czy nie? jakieś bóle barku? ramion? szyi? pytam pod kątem problemów z kręgosłupem
na pewno powinnaś domagać się wyjaśnienia przyczyny tych dolegliwości, ale lekarz musi zdecydować jak zaplanować diagnostykę, przez internet nie da się wszystkiego ocenić, pewnie najlepiej byłoby zrobić gastroskopię, może zdjęcie kręgosłupa albo inne badania, lekarz musi sam ocenić Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.