Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
10 sty 2011 - 23:39:14
Na początku witam wszystkich jako nowy użytkownik forum.

Więc tak:
od tygodnia mam nogę w gipsie, gipsa założony na stopę do wysokości 3/4 łydki.
Dzisiaj podczas kąpieli zauważyłem że trzy środkowe palce są sine.
Palce nie drętwieją ( lub nie odczuwam drętwienia ale ruszam nimi normalnie nic nie boli, gips raczej też nie jest ciasno założony ponieważ mogę w nim delikatnie ruszać stopą.
Zapomniałbym dodać nie leżę. Chodzę po mieszkaniu lub siedzę przed komputerem całymi dniami więc noga nie jest w górze powyżej serca bo gdzieś wyczytałem że tak by było najlepiej.
Do tego palce przeważnie są zimne.
Lekarz przepisał mi tabletki "Cyclo3fort" oraz zastrzyki na skrzepy "Clexane"
Propo zastrzyków to mam takie pytanie czy wolno palić papierosy?? Szukałem po internecie informacji na ten temat ale nie znalazłem a coś słyszałem że lepiej nie.

Jeśli ktoś zna odp na moje pytania to byłbym wdzięczny. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 sty 2011 - 00:21:54
na pytania? zadałeś jedno winking smiley
no i w zasadzie sobie odpowiedziałeś, lepiej nie ponieważ papierosy mogą zwiększać skłonności do zakrzepów co w przypadku unieruchomienia kończyny nie jest wskazane, niby Clexane ma przed tych chronić ale lepiej nie palić Odpowiedz Cytuj
11 sty 2011 - 01:01:47
a co z sinymi palcami? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
11 sty 2011 - 14:03:21
może w którymś miejscu, niekoniecznie palce, ale wyżej jest nadmierny ucisk gipsu i gorsze krążenie, chociaż trudno mi coś powiedzieć na pewno, może pokaż się przynajmniej lekarzowi rodzinnemu niech to oceni i zdecyduje czy może tak być czy nie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.