Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
08 sty 2011 - 15:46:30
Witam serdecznie.Mój problem trwa grubo ponad dwa lata.Największą jego cechą są powiększone bolące węzły chłonne na szyji trudność z oddechem,bóle uszu,klucha w gardle.W pierwszej fazie tej przypadłości myślałem że to stres i tak minął mi rok.Następnie wybrałem sie na badania do szpitala.Tam w badaniu USG zauważono powiekszone węzły chłonne (najwiekszy ok 1cm) i guzek w śliniance po prawej stronie.Lekarz stwierdził że to raczej nic poważnego bo guzek jest mały i zamknięty.Przeprowadzono biopsję.Ta wykluczyła komórki nowotworowe.Stwierdzono przeszły stan zapalny i zalecono kontrolę.Laryngolog w szpitalu nie znalazł żadnych zmian w gardle ale przeraził go mój oddech który objawia się tym że muszę często głeboko oddychać.Oprócz tego zdiagnozowano wrzody na żołądku.Po jakimś dłuższym okresie wybrałem się do onkologa na kontrolę.Tam również wykonano USG które nic nowego nie wniosło w sprawę.Lekarz powiedział że węzły nie są połączone w pakiety i mają dobrą ehogenność.Jednak lekarz zalecił wykonanie testów na ziarnicę oraz jakieś bakterie.Te również okazały sie prawidłowe tak samo jak test HIV.Następnie wybrałem się prywatnie do laryngologa który obejrzał uszy a następnie zauważył podrażnioną śluzówkę gardła,ale uspokoił mnie dotykając mojej szyji mówiąc że węzły są za małe i nie wskazują na nowotwór.Umówiłem się z nim na testy alergiczne w lutym tego roku.Przechodząc do sedna sprawy chciałem zapytać czy węzły chłonne mogą być powiększone przez tak długi okres czasu.Pytam ponieważ w tym momencie boli mnie również lewa strona szyji,czego wcześniej nie mniałem.Dużo naczytałem się artykułów na temam chorób nowotworowych i ciągle zadaję sobie pytanie czy jest to może rak nosogardła lub jakiś inny?Czy tak małe węzły go wykluczają?Czy po tak długim czasie jak ponad dwa lata powinienem sie gorzej czuć.Czy alergia możepowodować moje objawy.
Proszę Was bardzo o wsparcie i pomoc.Co myślicie o moich objawach,czy może waszym zdaniem wskazują na jakąś przypadłość.Dodam że mam 25 lat i jestem osobą niepalącą oraz nienadużywającą alkoholu.Dziękuję Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.