Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
29 gru 2010 - 16:54:29
Witam, mam 18 lat i 2 miesiące temu wykryto u mnie cukrzycę T1. Przez pierwszy miesiąc było wszystko ok, udawało mi się utrzymywać cukier na w miarę normalnym poziomie, ale po tym pierwszym miesiącu było z dnia na dzień coraz gorzej. Cukier cały czas utrzymywał się na poziomie 200-400mg/dl, jeśli udało mi się go zbić do poziomu ok 100 to było to tylko chwilowe, nadal rósł pomimo że nic nie jadłam. Od tygodnia biorę po 50j insuliny na dobę jedząc dziennie zazwyczaj jedną kromkę chleba (dodam, że na początku jedząc normalnie brałam na dobę ok 20-30j insuliny krótkodziałającej) a i tak nie da się cukru unormować. Od 2 dni insulina już na mnie chyba kompletnie nie działa, już nawet nie jestem w stanie zmierzyć cukru zwykłym glukometrem, bo pokazuje HI (powyżej 600mg/dl) chociaż nic już nie jem no bo jak z takim cukrem?

Skąd się bierze ten cukier, skoro nie jem i dlaczego nie da się go zbić? Czy to możliwe, żeby insulina tak po prostu przestała działać?
Co mam zrobić? Czuję się naprawdę fatalnie, a wizyta u diabetologa dopiero na początku marca sad smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 gru 2010 - 18:55:34
Iga, z tego co piszesz to poziom cukru u Ciebie jest faktycznie wysoki, jeśli glukometr pokazuje takie wartości a w zasadzie nie pokazuje już żadnych tylko sygnalizuje że jest on bardzo wysoki powinnaś zgłosić się do lekarza rodzinnego albo nawet na pogotowie, zwłaszcza jeśli się źle czujesz, nie należy tego ignorować, na pewno nie wolno czekać do marca na specjalistę

co do przyczyny to trudno mi powiedzieć, raczej insulina powinna działać, może nie jest jeszcze dostatecznie kontrolowana
miałaś dokładne badania endokrynologiczne? badano Ci poziomy hormonów
jakie badania w ogóle miałaś już robione?
i jeszcze jedna ważna kwestia! próbowałaś badać krew na różnych glukometrach, bo nie da się wykluczyć że glukometr nie jest do końca sprawny Odpowiedz Cytuj
29 gru 2010 - 21:36:05
Glukometr jest raczej sprawny, mierzyłam nim cukier kilku osobom i wyniki były w normie, a u mnie cały czas pokazuje HI sad smiley Tym bardziej że mniej więcej ma to odzwierciedlenie z poziomem glukozy i ketonów w moczu, ale nie wiem co z tym dalej zrobić. Lekarz rodzinny będzie w stanie coś na to poradzić? Pobyt w szpitalu mi się jakoś nie uśmiecha.

Jedyne badania jakie miałam ostatnio robione to jeszcze podczas pobytu w szpitalu przy wykryciu cukrzycy, nie wiem czy te wyniki są istotne:
WBC 3.1 RBC 4.3 HB 11 HCT 37.2 PLT 212
HbA1c 11,6
Z hormonów robiłam badanie TSH, ale to jakieś 3 miesiące temu, wynik 4,2 nie mam niestety podanych norm a wizyta u endokrynologa dopiero na początku września (haha uwielbiam ten krajwinking smiley
A i jeszcze Na - 130 i K - 5.4
To by chyba było na tyle jeśli chodzi o moje ostatnie badania. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 gru 2010 - 16:24:00
tak nawet lekarz rodzinny coś musi zrobić z taką glikemią (poziomem cukru), nie możesz sobie tak po prostu chodzić kilka miesięcy z takim cukrem wysokim
normy dla TSH są różne, najczęściej podaje się do 4,0 więc byłoby trochę powyżej ale myślę że to endokrynolog musi ocenić bo może być OK Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.