Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 gru 2010 - 16:04:35
Witam

Mam 24 lata, kobieta

Od kilku miesięcy mam zupełnie luźne, ciemno brązowe stolce (ale bez krwi).
Oprócz tego mdłości.
Od dawna miewam bóle pod lewym żebrem. Bóle występują tak raz na jakiś czas, zwykle co parę dni, góra raz dziennie, jak się położę, ale ustepują od razu po zmianie pozycji, więc raczej nie są uciążliwe. Nie wiem czy ból ma związek z tym nieładnym stolcem, czy to jakiś nerwoból?

Oczywiście chodzę do lekarza, badanie krwi i moczu ok, ob 5,
ok oprócz delikatnie podwyższoenj amylazy w moczu:
477, norma 460

amylaza we krwi jest prawie 100, przy czym norma jest 20-100

Usg-ok

Tomografię brzucha (na skierowaniu jako powód jest: przebyte zapalenie trzustki) mam wyznaczoną na luty i do tego czasu zabije mnie pewnie myśl: zapalenie czy rak trzustki?
Jakoś trzustka od zawsze kojarzyła mi się z rakiem trzustki. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
18 gru 2010 - 12:50:41
myślę że rakiem trzustki nie musisz się martwić
napisz czy ten ból promieniuje gdzieś? pod którąś łopatkę? na plecy? jeśli tak to na jaką wysokość?
bóle nie pojawiają się po posiłku albo na czczo?
czy problemy żołądkowe były w ogóle brane pod uwagę przez lekarza, bo często takie bóle z lewej strony pod żebrami to właśnie zapalenie błony śluzowej żołądka albo dwunastnicy Odpowiedz Cytuj
19 gru 2010 - 14:19:18
Dziękuję za odpowiedź, jak na spokojnie pomyślę, to nie sądzę, że to rak, ale jak zacznę się nakręcać to koniec winking smiley

Ból w ogóle nie promieniuje, jest tak bardziej z przodu, jakby zaraz za żebrami, a nie w głąb ciała, w jednym punkcie. Jest to miejsce centymetr pod lewą piersią. Trochę to uczucie, jakby uciskanie metalowym, drobnym sitem. Wiem, że to dziwne porównanie, ale zawsze mam takie wrażenie.
Muszę usiąść, pochylić się do przodu i nie oddychać chwilę i jest ok.
Ból pojawia się tylko jak się położę, raczej nie zaraz po jedzeniu, chyba po piciu. Piję dużo coli lightsad smiley Odpowiedz Cytuj
19 gru 2010 - 14:33:04
ten ból pojawia się już od dawna, rok albo nawet dłużej, ale przywykłam do niego, mam na niego sposób, jego częstotliwość i nasilenie nie zwiększają się.
Głównym problemem są dla mnie te totalnie wodniste stolce, z nimi zgłosiłam się do lekarza, a że wypytywał się o wszystkie inne dolegliwości to mi się o nich przypomniało. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
19 gru 2010 - 14:54:19
a z kręgosłupem nie masz żadnych problemów?
bo może te bóle nie są od żadnych narządów wewnętrznych tylko jakieś zaburzenia czucia
a te stolce są jakieś bardziej tłuste niż normalnie? pokryte jakimś śluzem?
miałaś robione badania kału ogólne i na pasożyty?
analiza moczu jest w porządku?
jesteś osobą nerwową? łatwo się stresujesz? Odpowiedz Cytuj
19 gru 2010 - 18:53:07
dziękuję za odpowiedź

no właśnie zanim pojawiły się te wodniste stolce to myślałam, że te bóle mogą być albo na tle nerwowym
(zdarzały mi się inne nerwobóle, te jednak są dziwne, bo są raczej w określonych sytuacjach, jak leżę, i po wypiciu czegoś, no i to, że ustępują po zmianie pozycji to też dziwne)

no a jeżeli chodzi o kręgosłup to miałam 6 lat temu wstawiany implant, bo miałam silną skoliozę, teraz wystaje mi łopatka po tej samej stronie co mnie boli

analiza moczu oprócz podwyższonej amylazy ok
badania kału nie miałam, nie wiem dlaczego

stolce są pokryte lekko śluzem, nie wiem czy to tzw typowe stolce tłuszczowe, bo nie widzę typowych oczek tłuszczu, ale mocno się błyszczą, no i niestety muszę za każdym razem szorować wc

będę wdzięczna za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 gru 2010 - 14:29:46
z tego co piszesz to raczej nie są to tłuste stolce, trudno mi powiedzieć skąd te bóle, albo są to nerwobóle, albo coś od żołądka, co do biegunek to może mieć to związek z trzustką, może jakieś przewlekłe zakażenie, problemy z wchłanianiem lub coś innego
myślę że jeśli lekarzowi nie uda się nic znaleźć to może trzeba zrobić kolonoskopię i badanie stolca, ale to już lekarz musi zdecydować
nie zauważyłaś że jakieś konkretne składniki pokarmu nasilają dolegliwości? na przykład mleko? Odpowiedz Cytuj
21 gru 2010 - 09:11:22
no tak, czyli muszę spokojnie czekać na badanie.
jeżeli chodzi o te stolce to są codziennie identycznie wodniste, niezależnie od tego co jadłam dzień wcześniej

ale ogólnie wydaje mi się, że jak zjem coś smażonego, tłustego, mocno przyprawionego to jakoś gorzej się ogólnie czuję, mdli mnie, budzę się w nocy i jakoś mi nieprzyjemnie w brzuchu, ale nie, że jakoś mnie w konkretnym miejscu boli.

chyba to się zaczęło mniej więcej jak znalazłam przepis na taką pyszną panierkę, strasznie pochłaniającą olej na patelni, normalnie nigdy nie jadłam tłusto, nie jem mięsa, a to było totalnie tłuste
w sumie dopiero teraz to sobie przypomniałam

mleka nie ruszam. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 gru 2010 - 12:03:31
mogą to być po prostu dolegliwości żołądkowe (zapalenie błony śluzowej, nadżerki, ewentualnie wrzody), lekarz nie próbował Ci przepisać czegoś na żołądek co zmniejsza kwaśność soku żołądkowego? Polprazol? Bioprazol? Nolpaza? Controloc? coś podobnego? Odpowiedz Cytuj
21 gru 2010 - 19:23:35
na samym początku, pierwszego dnia kiedy pojawiły się problemy, dostałam antybiotyk na grypę jelitową (zero reakcji), bo kiedyś miałam tą chorobę i podobnie się zaczęła... ale skończyła po dniu albo dwóchwinking smiley

Później brałam Polprazol + Dicoflor około miesiąca ale nie zauważyłam żadnej zmiany, dlatego poszłam znowu do lekarza Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.