Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
26 lut 2009 - 20:35:21
Witam,

Mam ogromną prosbe o pomoc w rozszyfrowaniu wyników badan jakie dostalam na wypisie szpitalnym... Chodzi mi tylko o to czy powinnam sie czyms martwic czy wszystko jest w porzadku...Lekarz nie chcial nic wyjasnic a dla mnie laika to niestety czarna magia..

Morfologia:
HGB 14,3 g/dl
HCT 42,8%
RBC 4.75M/ul.
WBC 6.3K/ul.
PLT 234K/ul.

Odczyn USR ujemny cukier 115mg/dl, kreatynina 0,72mg/dl, mocznik 36,2 mg/dl
cholesterol 150 mg/dl, elektrolity NA 135, K 4,62, Cl 103, AspAT 33, ALAT 34
bilirubina 0,29 mg/dl bialko calkowite 6,36g/dl, albuminy 4,05g/dl

DNO oo: tarcze n.II prawidłowe, wnęka naczyniowa niesymetryczna, w OL przesunięta donosowo, bardziej niz w OP, naczynia fizjologiczne, centrym z refleksem z plamki

RTG kregoslupa C
Zniesienie fizjologicznej lordozy. Wzmożona sklerotyzacja tylnych górnych krawedzi C3-C6. Innych zmian kostnych nie uwidoczniono.

Bardzo dziękuję za pomoc..
Pozdrawiam! Odpowiedz Cytuj
28 lut 2009 - 20:44:39
Nie wiem jak oczy ale jeśli chodzi o kręgosłup to masz zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe. Zniesienie lordozy oraz sklerotyzacja świadczyć mogą o wypadku np samochodowym z uderzeniem potylicą nawet 10 lat temu a teraz widać tego późne efeky. Przy takim rtg możesz mieć liczne objawy np zawroty, bóle głowy, szumy uszne, bóle uszu, mrowinie lub drętwienie rąk itd pewnie dlatego robiłaś resztę wyników
Polecam rehabilitację kregosłupa szyjnego Odpowiedz Cytuj
05 mar 2009 - 19:00:13
mam 25 lat i przez ponad 10 uprawiałam gimnastykę i akrobatykę sportowa. zakonczylam to 10 lat temu. Czy to może byc przyczyna? Odpowiedz Cytuj
05 mar 2009 - 19:28:09
No niestety sport to zdrowie skoro ternowałaś gimnastykę to sporo przeciążeń działało na twój kręgosłup i to cały a nie tylko szyja.REHABILITACJA i powinno by lepiej Odpowiedz Cytuj
26 maj 2010 - 15:09:36
Witam .. dostalam wyniki badań moich na wypisie szpitalnym i prosiłabym o sprecyzowanie czy mam sie czym martwić czy wszystko jest ok bo niestety nie znam sie na tym :
Morfologia - 5 parametrowa CD C55
HCT - 0,34 ; RBC - 4,58 ; HGB - 7,3 ; WBC - 9,2 ; PLT 255 ;
HBs Ag-met. chemiluminecsencyjna - met. chemiluminescen (-) ujemny ;
Odczyn USR (-) ujemny ;
Mocznik (automat. manualny) 5,6
OB 11
Mocz - osad - preparat bezpośredni :
nabł. pł nieliczne
leukocyty 6-8
erytr. św. poj.
bakterie - liczne

Mocz badania ogólne
ph Kwaśne
c.właśc. 1,030
białko , cukier , aceton , barw. żółć. - nieobecne;
urobilinog - w normie

Kreatynina :
*automat. manualnie - 103,3

Z góry dziękuje za odpowiedźwinking smiley Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 maj 2010 - 17:36:54
pati810:
w jakim jesteś wieku?
z jakiego powodu leżałaś w szpitalu i na jakim oddziale?
z jakiego powodu? chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
czy mogłabyś podać jednostki dla wyników, przynajmniej dla: hemoglobiny, kreatyniny, mocznika, będzie mi łatwiej ocenić Odpowiedz Cytuj
27 maj 2010 - 10:32:33
mam 19 lat . Lezalam w szpitalu ze wzgledu na wypadek samochodowy na oddziale schorzen i urazow kregoslupa.
Raczej nie choruje ale przez dwa lata mam dziwne dolegliwosci ktore wystepuja co jakis czas - jest to silny bol brzucha z lewej strony ktory promieniuje mi do plecow i z lewej strony pod piersia , przy glebszym oddychaniu i kaszlaniu bardziej boli.. do tego wystepuja jak leze (nie wiem jak to nazwac) jakby jakies bulgotki w brzuchu.. i nie wiem czy sie martwic tym czy to moze nic powaznego wiec prosze o pomoc.
A tu podaje jednostki :
Hemoglobina - jed. mmol/l
Kreatynina - jed. umol/l
Mocznik - jed. mmol/l

Z gory dziekuje bardzo za pomocwinking smiley Odpowiedz Cytuj
27 maj 2010 - 10:35:15
aha i zapomnialam dodac ze ten bol brzucha trwa raz pare minut raz pare godzin a pozniej znow ustaje i jest ok i potem znow po jakims czasie jest przywracany ;/ bylam juz na badaniach i raz w szpitalu i nic nie stwierdzono ;/ podejrzewano ze to zapalenie wyrostka ale jak to wykluczyli wyslali mnie do domu spowrotem i kazali brac nospe forte jakby bolalo;/ ale te bole powracaja i mam ich juz troche dosc;/ Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
27 maj 2010 - 16:53:33
a te bóle brzucha dotyczą nadbrzusza, brzucha na wysokości pępka czy może podbrzusza?
jaki mają charakter? kłujący? tępy? ściskający? piekący?
schudłaś ostatnio?
masz kłopoty z apetytem lub wręcz przeciwnie?
jakieś kwaśne odbijania?
uczucie ssania żołądka?

jeśli bóle dotyczą lewego nadbrzusza i promieniują pod lewą łopatkę to bardzo prawdopodobne że są spowodowane problemami żołądkowymi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.