Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 julkaala
28 lis 2010 - 12:39:24
Witam,
Od jakiegoś czasu (ok.2tyg)bardzo boli mnie szyja z przodu - najpierw żuchwa, potem jakby krtań, teraz jakby mięśnie przednie szyi i węzły, ból do lewego ramienia jakby skurcze mięśni.
Lewy migdał powiększony i węzły na szyi, zwłaszcza z lewej strony - wielkości groszku, da się przesuwać, nie bolą przy ucisku.
Nie mam żadnych innych objawów - gorączki, bólu gardła czy kaszlu. Tylko ten ból jest dość uciążliwy.
Najpierw lekarz bardzo pobieżnie dotykał szyi i powiedział, że pewnie rozwinie się infekcja gardła i kazał mi wrócić jak samo nie przejdzie. Przedwczoraj ze zdiagnozowaną jakąś nieokreśloną infekcją dostałam penicylinę w tabl. i mam brać 4 dni i jakby węzły nie zmalały to wtedy wrócić.
Trochę się jednak martwię tym bólem i zastanawiam, co może powodować taką infekcję- bakterie, wirusy, czy to może być coś poważnego?
Dodam, że mam lekką nadczynność tarczycy - lekarz stwierdził, że nie ma tu związku. Ponad miesiąc temu miałam ropień zęba wybrałam antybiotyki i przeszło, czy infekcja może być z tym związana?
Penicylinę biorę od wczoraj rano w dawce 500mg co 6 godzin, dziś węzły jeszcze większe Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
28 lis 2010 - 16:19:31
w jakim jesteś wieku?
tak ogólnie to te wyczuwalne węzły bolą czy nie?
trudno powiedzieć co to za infekcja, sądzę że lekarz podejrzewa infekcję bakteryjną bo przepisał antybiotyk ale tego nie da się powiedzieć na pewno
na razie nie ma się czym martwić, jeśli okazałoby się że to nie infekcja, objawy utrzymywałyby się długo to trzeba dodatkowe badania wykonać Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 julkaala
28 lis 2010 - 18:19:48
Mam 28 lat,
węzły przy ucisku nie bolą
szyja jest za to ciągle obolała i gdyby nie to to pewnie bym tych węzłów nie zauważyła, a ten ból jest uciążliwy i palący czasem.
Zapomiałam dodać, że zanim wszystko się zaczęło dostałam dziwnych krostek na szyi w okolicy migdałów po obydwu stronach, które zeszły po 2 dniach(jeśli to ma jakieś znaczenie)
co go może wywoływać? zakażenie czy same powiększające się węzły??
czy to zakażenie może mieć związek z bolącym wcześniej zębem? Bo mimo, że nie boli już to ciągle mam posmak zepsutego zęba jak przejadę po nim językiem
Dziękuję z a odpowiedz Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 lis 2010 - 12:01:25
tak może być to związane z chorym zębem, chociaż także z innymi infekcjami, na prawdę trudno to stwierdzić, jeśli w ciągu kilku dni nie będzie się poprawiało to pokaż się lekarzowi, bo trudno mi przez internet powiedzieć coś więcej na temat możliwych przyczyn twoich dolegliwości, może lekarz zdecyduje się na jakieś badania, na przykład morfologię krwi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.