Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
25 lis 2010 - 17:11:10
Witam. Mam 16 lat. Węzły chlonne posiadam powiększone od maleńkiego i lekarze po badaniach stwierdzali że taka moja natura. Nic się z nimi nie dzieje, są ruchome. Obniżonego apetytu nie mam, i zawsze lubię sobie pojeść. Choruję na andine, przeziębienia itp bardzo żadko, chodź ostatnio byłem ale to była wina tego że nie ubrałem się jak należy. Chorowałem na nerwice, ale z wiekiem ona ustała. Pomimo tego wszystkiego bardzo się nie pokoje, średnio co pół roku robię badania krwi ( badania sportowe ) i jest wszystko w normie. Aha i czy przyczyną mogą być 2 dziury w zębach lub zbieranie się ropy w dziąsłach ( ktore nie długo będę leczył, a z tą ropką miałem kłopoty od ok 5 - 6 roku życia ) Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
25 lis 2010 - 18:01:06
a czy cały czas powiększone są te same węzły chłonne czy też czasami znikają i powiększają się kolejne?
jeśli są to węzły chłonne głowy i szyi to każdy stan zapalny w tych okolicach może być przyczyną, chociażby ta ropa, ale bez względu na to czy tak jest to i tak zęby trzeba wyleczyć winking smiley Odpowiedz Cytuj
25 lis 2010 - 19:22:08
tak cały czas te same, jeszcze pod pachą mam dwa, ale one jakie były takie są, czasami tylko te na szyi przy stanie zapalnym się zrobią większe ale to chyba normalne, przynajmiej tak mi się zdaje. Zęby dopiero teraz będę leczył gdyż miałem stały aparat i dlatego się przedłużyło. Czyli nie ma większych powodów do obaw czy jednak jakieś są? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
26 lis 2010 - 22:55:40
a myślę że nie ma powodów do obaw, być może te węzły Ci zwłókniały i dlatego utrzymują się powiększone już od dzieciństwa, a w stanach zapalnych dodatkowo się powiększają, gdyby to była jakaś poważna choroba to już dawno zaczęłoby się dziać coś więcej Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.