Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
18 lis 2010 - 21:53:35
Witam!!
Mam na imię Łukasz i mam 27 lat,179cm wzrostu waga 75kg.
W wakacje byłem przeziębiony/zagrypiony.Ból gardła lekka temperatura ból głowy od zatok.Gdy został sam ból gardła zacząłem ćwiczyć fizycznie w domu po pół godziny dziennie(podciąganie na drążku + pompki)Moja głupota doprowadziła do powrotu dolegliwości.Dostałem antybiotyk na 7 dni.Objawy przeszły natomiast do dzisiaj chodzę strasznie zmęczony,często muszę nieoczekiwanie zaciągnąć się powietrzem jakby mi go brakowało,czuję tak jakby lęk czy niepokój.Nie odczuwam żadnych bólów.Sprawdziłem tarczycę (TSH FT3 FT4 antyTPO i antyTG +badanie USG)wszystko w normie.USG jamy brzusznej też w normie.Morfologia krwi,glukoza,OB,CRP wszystko w normie.Nie wiem jak patrzeć na EKG i USG dlatego proszę o pomoc:
NA EKG na koniec napisano że:
116 nieregularny rytm nadkomorowy
polożenie osi załamka P jest nieregularne
420 normogram
532 niedokrwienie podwsierdziowe ściany przedniej
USG:
Lewa komora 41/53 prawa komora 29
ściana tylna 11/12 aorta 29
przegroda międzykomorowa 10/12

lewy przedsionek 40
zastawka mitralna :bz
V max 1,0 f.zwr ślad E/A 1,4

zastawka aortalna:bz
Vmax 1,3 f.zwr nb

zastawka trójdzielna:bz
Vmax 0,7 f.zwr ślad

zastawka płucna:bz
Vmax 0,9 f.zwr nb

osierdzie:w normie
kurczliwość;dobra ,symetryczna EF 63%

Parametry badania echokardiograficznego w granicach normy.
Chciałbym zapytać:
1. co oznaczają nieprawidłowości z ekg(lekarz rodzinny nie potrafił mi wytłumaczyć).
2.Czy możliwe żebym czuł się zmęczony od serca??
Ponadto jestem pod opieką laryngologa gdyż od grypy mam przesuszoną śluzówkę i przewlekłe zapalenie gardła.
3.czy ten pół godzinny wysiłek dziennie przez pierwsze półtora tygodznia choroby mógł wpłynąć na przewlekłe zmęczenie /uczucie niepokoju i lęku.
4.Jeśli to nie serca to jestem otwarty na propozycje.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za długi tekst.
Pozdrawiam wszystkich!! Odpowiedz Cytuj
18 lis 2010 - 21:57:34
Zapomniałęm dodać iż przed całą chorobą uprawiałem dość często sport tj koszykówkę+siłownia proporcje 3 treningi kosza na tydzień + 4 do 5 treningów na siłowni na tydzień)Obecnie nie mam na nic wystarczająco dużo siły a co dziwne także ochoty.Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc. Odpowiedz Cytuj
18 lis 2010 - 22:08:26
Jeszcze chciałem dodać że mierzę regularnie ciśnienie przeważnie coś koło 128 na 73 a tętno ok 60 czasem nieco mniej...
Przepraszam ze tyle postów ale nie mogłem edytowaćsmiling smiley Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.