Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
16 lis 2010 - 17:40:11
Ostatnio byłam na badaniach laboratoryjnych. i niestety, ale mój lekarz wyjechał na tydz. smiling smiley więc nie bardzo chcę czekać aż do tego czasu by się dowiedzieć o co chodzi w tych wynikach.

a więc rozmaz mikroskopowy wygląda tak :
podzielone - 30%
kwasochłonne - 11%
zasadochłonne - 1%
limfocyty - 49%
monocyty - 9%

a badania moczu: żółty, mętny
kolor : żółty, mętny
ciężar wł. : 1,010
odczyn moczu : 7,0
leukocyty : nieobecne
azotyny : nieobecne
białko : nieobecne
glukoza : nieobecna
ciała ketonowe : nieobecne
urobilinogen : w normie
bilirubina : nieobecna
erytrocyty : nieobecne

A więc moje główne pytanie brzmi czy wyniki są poprawne? smiling smiley bo na prawdę w tym się wcale nie orientuje. Jeszcze miałam hematologie. ale tego jest trochę do wypisywania więc nie bd zanudzać smiling smiley z góry dziękuje za odpowiedź. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 lis 2010 - 18:38:36
a więc tak, analiza moczu jest prawidłowa, coś tam niby trochę mętny ten mocz ale myślę że nie ma to znaczenia bo reszta parametrów jest ok
co do rozmazu krwi to podzielonych prawidłowo powinno być więcej a limfocytów mniej, podwyższony jest także poziom kwasochłonnych, nie trzeba się tym jednak zbytnio przejmować tak się często dzieje
napisz jeszcze w jakim jesteś wieku?
z jakiego powodu były wykonywane badania?
jakie masz dolegliwości?
czy miałaś ostatnio jakąś infekcję?
jesteś alergikiem? jesteś na coś uczulona? Odpowiedz Cytuj
16 lis 2010 - 18:53:12
badania były wykonane z powodu zobaczenia czy mam anemię bądź jakie są powody dlaczego mam zaburzenia wagi. bo jak ten wiek to ważę niestety tylko z 43 kg. no, a przy wzroście 1.60 to raczej nie jest odpowiednia waga.
dolegliwości jakiś charakterystycznych raczej mam smiling smiley nie licząc kaszlu, który utrzymuje się już z jakiś miesiąc jak nie wiecej. jeśli infekcja to również - kamica nerkowa smiling smiley to w ostatnim czasie ją miałam. a alergikiem nie jestem. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
16 lis 2010 - 20:13:45
no więc może ten kaszel powoduje że wyniki krwi są zachwiane, a dokładniej to jakaś infekcja która objawia się kaszlem, generalnie w wynikach nie ma nic bardzo niepokojącego ani nic co mogłoby wskazywać na przyczynę Twojej niskiej wagi, pokaż jeszcze wyniki lekarzowi żeby się upewnić ale jak na moje ok jest OK Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.