Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 problemowa
13 lis 2010 - 01:15:09
Witam.
Mój problem wygląda następująco: Od mniej więcej 2,5 miesiąca moje podbrzusze przypomina balon (są lepsze i gorsze dni, czasem mniejszy czasem większy). Mam problem z wypróżnianiem - albo występują zaparcia, albo chodzę do toalety po 3-4 razy na dzień. Dodatkowo odczuwam lekkie pobolewanie tuż nad spojeniem łonowym, bardzo często oddaję mocz (czuję parcie na pęcherz, po czym okazuje się że to tylko kilka kropel), co jakiś czas, szczególnie gdy zmarznę piecze mnie przy siusianiu.
Miesiączkę mam, jednak jest bardzo skąpa, mogłabym chodzić "w jednej podpasce" cały okres. Poza tym cykl wydłużył mi się z 27 do 33-36 dni.
Gdy położę się na płasko i wciągnę brzuch z prawej strony tuż nad spojeniem łonowym wyczuwam jakby "kulkę".
Ostatnio osoba z bliskiej rodziny miała wycinane torbiele jajników, czy moje objawy mogą być z tym związane?

Ciążę wykluczam raczej. Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
13 lis 2010 - 13:52:12
napisz w jakim jesteś wieku?
czy nie masz wrażenia że w brzuchu znajduje się jakiś płyn? coś się tam przelewa?
chorujesz na coś? stosujesz jakieś leki?
czy puchną Ci kostki, powieki albo inne części ciała?
przyczyn Twoich dolegliwości może być dużo, dlatego dobrze byłoby pokazać się lekarzowi rodzinnemu żeby zrobił przynajmniej podstawowe badania jak morfologię krwi, OB, TSH, analizę moczu, USG brzucha, jeśli nie uda się nic znaleźć to dobrze byłoby gdyby zbadał Cię także ginekolog
piszesz o problemach z oddawaniem moczu, mogą one świadczyć o zakażeniu dróg moczowych, co może dawać przynajmniej część z Twoich dolegliwości, analiza moczu powinna wykazać czy faktycznie mamy do czynienia z zakażeniem dróg moczowych Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 7 lat temu
Posty: 0 problemowa
13 lis 2010 - 14:04:44
Mam 17 lat. Puchnięcia kostek, powiek ani innych części ciała nie zauważyłam, co do przelewania to czasami mam takie uczucie jakby m coś "jeździło" w jelitach, jakby woda.
Nie choruję, leków też nie stosuję żadnych, wiem tylko że 1,5-2 lata temu miałam kilkakrotne badanie krwi, które wykazało, że poziom żelaza jest w bardzo dolnej granicy normy.

Czy zakażenie dróg moczowych może powodować opuchnięcie, wzdęcie podbrzusza? Odpowiedz Cytuj
Zarejestrowany: 9 lat temu
Posty: 4040
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
14 lis 2010 - 17:45:43
opuchnięcie i wzdęcie podbrzusza to raczej nie są typowe objawy zakażenia dróg moczowych, ale problemy z oddawaniem moczu, częste parcia na pęcherz i owszem.
musi Cię zobaczyć lekarz, jeśli faktycznie brzuch jest wzdęty to może USG brzucha i ginekologiczne no i badania laboratoryjne, bez tego trudno coś więcej powiedzieć Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.