Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
31 paź 2010 - 09:13:30
Witajcie

Nieźle mnie coś dopadło - ale zacznę od początku...
Jakiś czas temu - 2tygodnie - przeziębiłem się i miałem katar. Nie było źle dało się przetrwać. Ciągle jeszcze ranki zaczynają się od smarkania, ale nowy problem mi się pojawił... Spuchła mi szyja i zaczęło mnie boleć gardło - tak jakbym miał wbite szpilki przy każdym przełykaniu... Jakieś 2 dni temu popatrzyłem do lustra i na całej powierzchni podniebienia mam krosty - czerwona obwódka i białawy czubek. W dodatku z boku języka mi się takie coś zrobiło - to boli najbardziej... To miejsce na języku jest spuchnięte i każdy jego ruch boli.
Do tego od tych 3 dni pojawił mi się nowy objaw - krostki na dłoniach i stopach. Najpierw myślałem, że wbiłem sobie drzazgę - bo takie to było uczucie przy ucisku tej krosty. Ale teraz mam ich sporo w różnym stadium - ma palcach z każdej strony, na dłoniach, na podeszwach stóp, na piętach na palcach stóp.
Co to może być?

Jak na razie do leczenia pani doktor podała mi Dentosept do smarowania w ustach, Flavamed oraz Ibuprom przeciwzapalnie. Nie specjalnie czuję ulgę stosując te środki - nie pomaga to też na te krosty.

POMOCY! Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 paź 2010 - 11:20:47
a temperatury nie masz podwyższonej?
chorujesz na coś przewlekle?
trudno oceniać coś na pewno, bo gardło trzeba widzieć żeby się wypowiedzieć, ale wydaje mi się że może to być jakieś bakteryjne zakażenie, być może jako powikłanie tego przeziębienia i wtedy dobrze byłoby zastosować odpowiedni antybiotyk, ale lekarz powinien o tym zdecydować Odpowiedz Cytuj
31 paź 2010 - 19:45:42
Witam!
U mojego 4 letniego synka też zauważyłam podobne objawy krostki na dłoniach z każdej strony, stopach, do tego skarży sie na ból w buzi nie potrafi okreslic czy do boli jezyk czy podniebienie. Dodam ze od 3 dni ma temperature około 38 stopni C. Co to może byc? Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 paź 2010 - 20:39:27
Bubu:
do gardła malucha trzeba zaglądnąć, zwrócić uwagę czy nie jest przekrwione, czy nie ma tam jakichś nalotów, czy migdałki nie są powiększone, czy nie ma zmian ropnych, czy od wewnętrznej strony na policzkach i ogólnie w całej jamie ustnej nie ma jakichś zmian, najlepiej gdy robi to lekarz
co do tych krostek to możesz opisać jak się zaczęły? czy były to na początku tylko plamki, potem grudki i krostki czy ajkoś inaczej to przebiegało? najpierw była temperatura i ból gardła a potem krostki? Odpowiedz Cytuj
31 paź 2010 - 20:56:07
Co do gardła to faktycznie migdalki ma powiekszone z białym nalotem. Na ból w buzi dziś zaczal sie skarzyc, natomiast temperatura 38,7 pojawila sie dwa dni temu, wczoraj rano pojawily sie krostki wygladaja tak jakby byly nasaczone plynem (ospe przechodzilismy rok temu), tepmeratura juz spadla w dzien mial stan podgoraczkowy, zobaczymy co bedzie dalej. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
31 paź 2010 - 21:44:53
ja bym tam proponował pokazać się z maluchem u lekarza rodzinnego, niech obejrzy wysypkę, gardło, zleci morfologię krwi, może dodatkowo jeszcze jakieś inne badania i będzie się mógł wypowiedzieć, co to właściwie jest, wygląda na jakąś infekcję, ale bez oglądnięcia trudno powiedzieć coś więcej Odpowiedz Cytuj
31 paź 2010 - 21:47:14
Dziekuje, w wtorek rano napewno pojdziemy do lekarza Odpowiedz Cytuj
22 lut 2011 - 11:04:30
suuper sad smiley(( ja mam identyczne objawy , nie moge nic jesc i przełkąć sliny, krosty piekąca na dłoniach i stopach,dodatkowo wysypka w buzi i na języku, aaa no i jezyk u podstawy boli przy gryzieniu i myciu zębów, trzech lekarzy zastanawiało sie co to może i być , ale oczywiście zaden nic nie mógłstwierdzic na pewno.Ciekaw jestem czy .Swoja droga ciekaw jestem czy to przechodzi samo, i co to może byc? infekcja wirusowa czy bakteryjna Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 lut 2011 - 17:16:14
Korq:
w jakim jesteś wieku?
przechodziłeś w dzieciństwie wszystkie "wirusówki"?
masz gorączkę? jakieś bóle kostno-mięśniowe?
możesz zrobić zdjęcia tej wysypki na skórze i w jamie ustnej?
masz powiększone jakieś węzły chłonne?
migdałki nie są powiększone? pokryte białym nalotem? ropą?
generalnie takie wysypki u dorosłych są niepokojące i najlepiej jest pokazać się lekarzowi Odpowiedz Cytuj
22 lut 2011 - 23:07:27
Już wiem, byłem w szpitalu zakaznym w warszawie, djagnoza jasna potwierdzona badaniem krwi.
Choroba bostońska - choroba dłoni, stóp i jamy ustnej

Wywołują ją wirusy z grupy Coxsckie. Najczęściej dotyczy dzieci. Okres wylęgania choroby wynosi 4-6 dni.

OBJAWY

U osób chorych występuje gorączka o rożnym nasileniu, złe samopoczucie, brak apetytu, dreszcze, ból gardła. Po tych objawach wstępnych na powierzchni dłoniowej rąk, podeszwowej stóp, błonie śluzowej policzków, łuków podniebiennych i języka pojawiają się pęcherzyki o średnicy 3-7 milimetrów. Pęcherzyki przekształcają się w pęcherze, które na śluzówkach mogą dawać owrzodzenia. Pęcherzyki mogą ulec wtórnemu zakażeniu bakteryjnemu. Wykwity te ulegają samoistnemu wyleczeniu po około 7-10 dniach.

LECZENIE

Choroba ta nie wymaga leczenia przyczynowego. Leczymy tylko objawy.

Pilnujemy, aby dziecko piło dużo płynów, około 100 ml na kilogram wagi ciała. Podajemy letnie płyny, najlepiej przez słomkę. Unikamy soków, zwłaszcza kwaśnych, które mogą drażnić zmienioną chorobowo śluzówkę.

Nie zmuszamy dzieci do jedzenia - choroba minie, a dziecku zostanie odruch wymiotny na widok łyżeczki.

Podajemy środki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Na zmiany (pęcherzyki), które uległy zakażeniu bakteryjnemu stosujemy maści z antybiotykiem.

Możliwość zarażenia się tą chorobą jest bardzo duża - nawet do 90%, zwłaszcza w skupiskach dziecięcych: w żłobkach, przedszkolach.

Zmiany pęcherzykowe należy różnicować z ospą wietrzną. Charakterystyczne jest umiejscowienie zmian. W każdym przypadku wystąpienia pęcherzyków na skórze u dziecka musimy poradzić się lekarza pediatry.

Choroba jest łagodna. Ustępuje samoistnie, jest jednak uciążliwa ze względu na bardzo złe samopoczucie dziecka, spowodowane bolesnymi zmianami w jamie ustnej. Przy odmowie picia czasem konieczne jest podłączenie kroplówki. Odpowiedz Cytuj
08 paź 2012 - 15:24:46
możliwe, że jest to choroba bostońska jej objawy to gorączka krostki na dłoniach i stopach a także w jamie ustnej co powoduje brak apetytu z bólu. Występuje ona u małych dzieci lecz może dotknąć starsze dzieci a nawet dorosłe osoby. Ważna jest wizyta u lekarza. Sama ją przechodziłam, większość osób myślało że to ospa lub uczulenie. Krostki w sumie są bezbolesne lecz w jamie ustnie powodują okropny ból nie da się jeść, pić nawet są trudności z mogą gdyż każdy ruch językiem jest bardzo bolesny. nie mogłam połknąć nawet własnej śliny . Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.