Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
23 paź 2010 - 11:35:10
Witam.Bardzo proszę o interpretację usg węzłów chłonnych szyjnych:Tarczyca ok.Po stronie prawej przed t szyjna wspólną przed jej rozwidleniem węzeł chłonny z obrzękiem miąższu i wąską wnęką 13.7mm, wyżej nad t szyjną wewnętrzna dwa niskoechogeniczne węzły chłonne 23.7x7mm i 13x6.4mm. W obu całkowicie zatarte wnęki, w obu obszary przwie bezechowe: w większym 12.4x6.3x44.6mm, w mniejszym 3.7mm średnicy- raczej pozapalne zmiany martwicze niz ogniska meta do węzłów chłonnych. Naczynia w obu węzłach skape, przepływsystemowy, w opisanych prawie bezechowych obszarach węzłów naczynia niewidoczne. Slinianki o jednorodnej echogeniczności, bez nieprawidłowych mas, w prawej przyusznej dwa węzły chłonne do 8mm bliżej dolnego bieguna części powierzchownej. Wnioskitongue sticking out smileyrawidłowa tarczyca, obrzęk odczynowy wezłów chłonnych bez patologicznych naczyń.
Dodam jeszcze że niedawno przeszłam infekcję, a 5 lat temu miałam biopsję któregoś z tych węzłów z powodu podejrzenia o tumor mixtum i wyszło że jest stan zapalny węzłów chłonnych. Czy obecny obraz węzłów może być pozostałością postanie zapalnym z przed 5 lat? Miałam też dosyć długo ropień 2 zębów po tej stronie z którym chodziłam dość długo . W zeszłym roku zostały zęby usunięte i ropień wyleczony.Podaję tez wynik morfologii:
Leukocyty 5,5
erytroc 4,3
hemoglob 12,5
neutrofilr 2,21 tys/ul norma 2.5-7
limfocyty2.54
monocyty 0,58
neutrofile 40,1 % norma 40-70
limfocyty 46,1% norma 20-45
monocyty 10,5& norma 2-10
reszta w gr normy
Przepraszam ze tak chaotycznie ale ma trzy noce nie przespane bo się bardzo, bardzo boję
Mój tata i dziadkowie z jego strony - wszyscy zmarli z powodu nowotworów a ja mam dwie córeczki 13 i 1,5 roku i strasznie chcę byc zdrowa. Barzdo proszę o odpowiedz bo chyba zwariuję. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 paź 2010 - 16:48:48
napisz jeszcze ile masz lat?
badania nie wskazują na nic poważnego, morfologia jest w porządku, mimo tych drobnych nieprawidłowości
w USG węzły wyglądają na zmienione pozapalnie, czyli na skutek jakiegoś minionego zapalenia, na przykład tego ropnia czy tych problemów sprzed 5 lat
generalnie myślę że nie ma się czym martwić Odpowiedz Cytuj
23 paź 2010 - 17:07:20
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Mam 35 lat. Zapomniałam dodać, że ob wynosi 17, nie mam stanów podgorączkowych ani nie schudłam ostatnio.Ostatni stan podgorączkowy miałam 3 tygodnie temu a do tego obfity katar i chrypę.Trochę sie pocę w nocy( ale może z powodu ciepłej kołdry). Próbuję myśleć racjonalnie i nie popadać w paranoję ale to jest strasznie trudne.Czy ten ropień sprzed roku mógł spowodować takie zmiany martwicze w węzłach? Odpowiedz Cytuj
23 paź 2010 - 17:29:39
Jeszcze mam pytanie odnośnie wzrostu monocytów i limfocytów a spadku neutrofili: z czym to może być związane i po jakim czasie najlepiej powtórzyć morfologię?Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
23 paź 2010 - 18:36:33
tam może to być związane z ty ropniem
myślę że nie ma nawet potrzeby powtarzania morfologii, bo w zasadzie jest ona prawidłowa, te drobne odchylania nie mają znaczenia, zresztą pokaż wyniki jeszcze lekarzowi, niech się wypowie, będziesz spokojniejsza Odpowiedz Cytuj
23 paź 2010 - 23:04:59
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Trochę się uspokoiłam.Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
24 paź 2010 - 11:58:47
Nurtuje mnie jeszcze pytanie: czy obszary martwicze w wężle to jest to samo co zwłóknienie? I czy ma jakieś znaczenie że te węzły powiększyły sie przy tętnicy?Pozdrawiam Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
24 paź 2010 - 14:16:30
to że powiększyły się w okolicy tętnicy nie ma znaczenia, po prostu te węzły naturalnie występują wzdłuż tętnicy i dlatego się tam powiększają, to zupełnie normalne
a co do tej martwicy to sam się nad tym zastanowiłem przez chwilę, ale ogólnie lekarz opisuje je jako pozapalne więc widocznie tak może być Odpowiedz Cytuj
29 paź 2010 - 13:50:44
Witam ponownie
Tymrazem mam prośbe o rozszyfrowanie wynicu biopsji cienkoigłowej:
W rozmazach ze zmiany w węźle chłonnym okolicy podżuchwowej prawej obecne liczne polimorficzne limfocyty.
Co oznacza ten wynik?
Z góry dziekuję za odpowiedź Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
29 paź 2010 - 16:37:59
to była biopsja cienkoigłowa węzła chłonnego? z tego co się orientuję to raczej nie przeprowadza się takich badań bo nie wiele one wnoszą, raczej usuwa się cały węzeł i bada się go pod mikroskopem, jednak wydaje mi się że w opisie nie ma nic niepokojącego, te polimorficzne limfocyty mogą wynikać z jakiegoś stany zapalnego, chociaż wynik powinien zobaczyć jeszcze lekarza który skierował Cię na badanie Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.