Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 paź 2010 - 21:58:42
Mama moja ma 65 lat. Bardzo cierpi głównie z powodu bólu nóg i kręgosł. Najbardziej w nocy ją boli. Mimo, że praktycznie cały czas jest na przeciwbólowych tabletkach lub zastrzykach, ból redukowany jest tylko trochę. Na wizytę u neurochirurga musimy trochę poczekać, a mama b.martwi się wynikami dzisiejszego rezonansu. Dodam, ze 8 lat temu miała wyciętą macicę ( rak trzonu), po czym była naświetlana.

Oto opis:
Lewostronne skrzywienie boczne kregosłupa lędźwiowego z rotacją w osi. Osłabienie sygnału w obrazach T2 zależnych z wszystkich krążków międzykręgowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa - zmiany degeneracyjno-dehydracyjne.
Obniżenie wysokości krążków L2-L3 i L5-S1. Osteofitoza krawędzi trzonów kręgowych na wszystkich poziomach odcinka lędźwiowego i objętego badaniem dolnego odcinka piersiowego kręgosłupa.
Osteofitom tylnych krawędzi trzonów towarzyszą wielopoziomowe, dokanałowe wypukliny tarcz międzykręgowych (zwłaszcza duża wałowata na poziomie L1-L2).
Na poziomie L4-L5 widoczna pośrodkowa przepuklina jądra miażdżystego wpuklająca się w obręb kanału kręgowego na głębokość ok. 7 mm. Wyżej opisane zmiany modelują worek oponowy. Stożek rdzenia prawidłowy, bez cech ucisku.

Czy jest szansa aby jakoś ulżyć mamie w tym bólu? Czy sytuacja jest beznadziejna?

Z góry dziękuję za pomoc Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
22 paź 2010 - 00:39:07
nie, sytuacja nie jest beznadziejna, Twoja mama ma zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie, co nie dziwi w tym wieku, na skutek tych zmian powstały wypukliny które mogą nasilać dolegliwości bólowe
w taki wypadku przede wszystkim leki przeciwbólowe, neurochirurg może też zadecydować czy skierować Twoją mamę na jakiś inwazyjny zabieg usuwania tych wypuklin, chociaż to nie daje nigdy gwarancji ustąpienia dolegliwości Odpowiedz Cytuj
01 wrz 2013 - 17:44:10
RTG kręgosłupa szyjnego-AP+BOK
Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze w postaci zwężenia przestrzeni międzykręgowych na poziomach C2/C3 orazC5/C6/C7 i osteofitów na krawędziach trzonów kręgów C4-c6.
RTG kręgosłupa lędżwiowego AP+Bok
Spłycenie fizjologicznej lordozy lędżwiowej.Początkowe zmiany wytwórcze w postaci drobnych osteofitów na krawędziach trzonów kręgów lędżwiowych.Dyskretne zwężenie przestrzeni mi
ędzykręgowej na poziomie L5/S1.Poza tym kręgosłup L-S bez uchwytnych zmian .
Mam 57 lat jestem kobietą.Proszę o opinię. Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.