Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
21 paź 2010 - 14:30:50
Witam. mam 17 lat, mój problem polega na tym że kiedy długo kiedy długo stoję w jednym miejscu to po pewnym czasie robi mi się ciemno przed oczami jestem strasznie blady i ogólnie muszę usiąść bo inaczej bym zemdlał, pamiętam że mam to już od dziecka kiedy np: chodziłem z rodzicami na msze na wszystkich świętych i trzeba było stać w jednym miejscu na grobami to zawsze w połowie mszy musiałem usiąść albo kiedy nauczycielka w podstawówce albo w gimnazjum kazała mi za kare stać na lekcji było to samo. Dziś byłem na pogrzebie nie było wolnych miejsc więc wyszedłem przed kaplice wytrzymałem dokładnie 35 minut stojąc w miejscu i musiałem opuścić pogrzeb bo bym zemdlał jak przyszedłem do domu i przejrzałem się w lustrze to aż się przeraziłem byłem tak blady że wyglądałem jak trup,teraz jest już ok , poleżałem sobie 20 minut i mi przeszło.
Może miał ktoś z was podobny problem i wie co to może być?
Z góry dzięki za odpowiedzi. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
21 paź 2010 - 15:57:26
prawdopodobnie są to omdlenia na tle niedokrwienia mózgu spowodowanego dłuższym utrzymywaniem pozycji stojącej, proponuję zgłosić się do lekarza rodzinnego, opowiedzieć mu o problemie, myślę że wykona podstawowe badania laboratoryjne, osłucha Twoje serce, wykona EKG, zmierzy ciśnienie, może konieczne będzie także echo serca, to tak żeby poszukać ewentualnych przyczyn, chociaż bardzo możliwe że nic w badaniach się nie znajdzie
dodatkowo staraj się przyjmować dużo płynów, może to w pewnym stopniu ograniczyć dolegliwości Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.