Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
20 paź 2010 - 11:40:09
Witam,
wszystko zaczęło się w poniedziałek. Ból gardła przy przełykaniu i w momencie przełykania promieniowanie go do prawego ucha. Mam również powiększony prawy migdał szyjny. Lewy jest normalny, podobnie jak lewe ucho, które nie boli przy przełykaniu. Stosowałem gripex (poniedziałek), tantum verde (pon, wt, i dziś), płukanie szałwią (2x wtorek i 1x dziś), płukanie wodą z solą (1x wtorek). Niestety nie widzę poprawy. Mam 22 lata. Jakiekolwiek problemy z migdałkami (nieznaczące) miałem bardzo dawno (angina tylko w dzieciństwie). Nie mam podwyższonej temperatury, nie kaszlę, nie mam kataru, nie boli mnie głowa.
Proszę o rady i pomoc co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić. Odpowiedz Cytuj
20 paź 2010 - 11:49:14
teraz zmierzyłem sobie temperaturę i jednak mam podwyższoną: 37,1. Generalnie jednak czuję się dobrze. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 paź 2010 - 13:42:53
37.1 to jeszcze żadna temperatura, normalnie można mieć taką
dobrze byłoby gdyby ktoś zajrzał Ci do gardła, czy nie masz zaczerwienionego, czy nie ma jakichś nalotów, powiększonych migdałków, czopów ropnych, najlepiej lekarz ale na początek może to być ktoś z bliskich, bo jeśli byłaby to jakaś infekcja bakteryjna to można zastosować antybiotyk, jeśli nie to jedynie takie leczenie jak stosowałeś do tej pory i powinno w końcu minąć
z refluksem żołądkowo-przełykowym nie masz problemów?
jakieś pieczenie za mostkiem albo w przełyku? Odpowiedz Cytuj
20 paź 2010 - 15:08:57
Nie mam problemów z refluksem ani nie czuję pieczenia o którym Pan pisze. Zmierzyłem ponownie temperaturę przed chwilą i dalej wynosi 37,1. Gardło nie boli mnie cały czas (może minimalnie) a jedynie gdy przełykam, czuję jakby coś tam tkwiło, przez co ciężko się przełyka ślinę czy jedzenie. Zaglądałem sobie do gardła przed lustrem (mieszkam sam smiling smiley ) i nie widzę nic oprócz zaczerwienienia. Nie ma żadnego białego nalotu na migdałkach Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
20 paź 2010 - 15:38:02
myślę w takim razie że to powinno minąć samo w najbliższych dniach, do tygodnia maksymalnie, płucz gardło tak jak płukałeś albo stosuj jakieś tabletki do ssania, a jeśli bóle gardła nie ustąpiłyby do tygodnia czasu to pokaż się lekarzowi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.