Witamy na forum, na którym można odbyć wizytę Online, za darmo! 
17 paź 2010 - 17:50:23
Witam, mam takie pytanie. Otóż mam coś takiego, że pare miesięcy temu po przeczytaniu gdzieś o raku jądra wpadłem na pomysł by zrobić sobie badania palpacyjne. Odkryłem, że lewe jądro jest trochę większe od prawego, za pare dni ta wielkość sie zmieniła i prawe bylo większe od lewego, tak mam do tej pory. Jest tak, że albo prawe jest większe od lewego, albo lewe od prawego, ewentualnie są jednakowej wielkości. Nadmienię, że nie jest tak, że jak prawe jest większe od lewego to później lewe rośnie do wielkości arbuza. Jądro większe powraca do swojej naturalnej wielkości, a to mniejsze sie powiększa. Czasami odczuwam też ból w prawym jądrze. Czy takie skoki wielkości jader są normalne? Mam 16 lat. Odpowiedz Cytuj
Dyżurny lekarz medycyny
arturo
17 paź 2010 - 23:35:38
wiesz, badanie palpacyjne jest badaniem subiektywnym, czyli zależy od odczuć badającego i nie jest w pełni wymierne, może po prostu masz wrażenie że jedno jądro jest większe a potem że drugie jest większe, nie wydaje mi się żeby to był objaw jakiejś choroby jąder, no chyba że wyczuwałbyś jakiś guz, jądro byłoby faktycznie znacznie powiększone, bolesne (lekkie pobolewania mogą się zdarzać każdemu) albo moszna byłaby zaczerwieniona
jeśli masz jednak jakieś wątpliwości możesz dać się zbadać lekarzowi Odpowiedz Cytuj
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.